Sıkça Sorulan Sorular - 10 NUMARA FIAT
Sıkça Sorulan Sorular İşimiz Rahat, Gücümüz Fiat!

Sıkça Sorulan Sorular

SİZ DE BİZE SORUN

 

Form başarıyla gönderildi.

Form gönderilemedi.Lütfen tekrar deneyiniz.

Lütfen ilinizi seçiniz.

FIAT DUCATO ARACIM VAR HEM ŞEHİR İÇİ HEM DE ŞEHİRLER ARASI SADECE KENDİ YÜKÜMÜ TAŞIYACAĞIM HANGİ BELGEYİ ALMALIYIM?

Şehir içi veya Şehirler arası yük taşıyan kişi sadece kendi malını taşıyacaksa K2 Yetki Belgesi alması yeterli olacaktır.

FIAT DUCATO ARACIM VAR ŞEHİR İÇİNDE BAŞKASININ YÜKÜNÜ TAŞIYACAĞIM HANGİ BELGEYİ ALMALIYIM?

Şehirlerarası yük taşıyan kişi başkasının malını taşıyacaksa Yıldızlı *K1 Yetki Belgesi alması gerekir.

FIAT DUCATO ARACIM VAR HEM ŞEHİR İÇİ HEM DE ŞEHİRLER ARASI BAŞKASININ YÜKÜNÜ TAŞIYACAĞIM HANGİ BELGEYİ ALMALIYIM?

Şehirlerarası yük taşıyan kişi başkasının malını taşıyacaksa K1 Yetki Belgesi alması gerekir.

FİAT MARKA ARACIM İÇİN K1 YETKİ BELGESİ ALDIM BELGEMİN SÜRESİ KAÇ YILDIR ?

Araç yetki belgelerinin ve Psikoteknik Belgeleri'nin süresi 5 yıldır. SRC Belgeleri ise süresizdir.

YETKİ BELGESİ NEDİR?

Ticari araçlar ile gerçek ve tüzel kişilere yolcu ve yük taşıması için çalışma izni veren, Ulaştırma Bakanlığı'nın düzenlediği belgenin adıdır.

YETKİ BELGEM VAR VE ARACIMA AİT DE TAŞIT KARTI VERDİLER ARAÇTA BULUNDURMAK ZORUNDAYIM?

Taşıt kartını aracınızın ön tarafında görünen bir noktada bulundurmanız gerekmektedir.

YETKİ BELGESİ KİMLER İÇİN ZORUNLU DEĞİL?

Şahıs adına alınan araç ile ticari amaçla hiçbir yük-eşya taşıması yapılmayan Fiat markalı hafif ticari araçlar için, yetki belgesi alınması zorunlu değildir.

Örneğin; Mehmet Bey kendi adına, FIORINO COMBI araç satın aldı. Bu aracı ailesi için ve eşini, dostunu gezdirip, evinin her türlü ihtiyacını evine getirip götürmek için kullanıyor.

Bu araç ile hiçbir zaman, kendine ait olmayan ticari bir yük veya eşyayı koyup taşımıyor. Bu araç ve sürücüsü için hiçbir yetki belgesi alınması zorunlu değildir. Bu durum tüm Fiat markalı hafif ticari araçlar için geçerlidir.

YETKİ BELGESİ KİMLER İÇİN ZORUNLUDUR?

Araç ruhsatında "cinsi" kısmında Kamyon/Kamyonet/Minibüs/Otobüs gibi ibarelerden birisi bulunuyor ve bu araç şirket adına alınıyorsa, başka bir şeye bakılmaksızın hem araç için hem de aracı kullanan sürücü için yetki belgesi alınması zorunludur.

Örneğin; Ahmet Bey şirketi adına YENİ DOBLO CARGO satın aldı. Bu araçla ister yük taşısın ister sürekli boş olarak trafiğe çıksın, ticari sınıfa girdiği ve araç şirket adına alındığı için, hem araç için hem de sürücüler için yetki belgelerinin alınması zorunludur.

YETKİ BELGESİ ALMAK İÇİN NEREYE BAŞVURU YAPMAM GEREKİYOR?

Araç yetki belgesi almak için; yetki belgesi alınacak olan kişi ya da kurumun vergi levhasında belirtilen merkez adresinin bağlı bulunduğu ilin Ulaştırma Bakanlığı Bölge Müdürlüğü'ne başvurulması gerekmektedir.

2018 YILI İÇİN YETKİ BELGESİ HARÇ ÜCRETLERİ NE KADARDIR?
.
BELGE TANIMI / AÇIKLAMASI SİMGESİ 2018 ÜCRETLERİ [TL]
Otobüsle Yurtiçi Tarifesiz Yolcu Taşımacılığı D2 15.000
Otobüsle Yurtiçi Kendi Personelinin Taşınması D3 5.000
Otobüsle 100 km.'ye Kadar Şehirlerarası ve İliçi Yolcu Taşımacılığı D4 4.000
Yurtiçi Ticari Eşya Taşımacılığı K1 10.000
Yurtiçi Ticari Eşya Taşımacılığı(il içi ve kamyonetlerle yapılan taşıma) K1* 2.500
Kendi İştigali ile ilgili Yurtiçi Eşya Taşımacılığı (Kamyon) K2 10.000
Kendi İştigali ile ilgili Yurtiçi Eşya Taşımacılığı(kamyonetlerle yapılan taşıma) K2* 2.500
Yurtiçi Ticari Ev/Büro Eşyası Taşımacılığı K3 5.000
Taşıt Kartı Harç Ücreti Taşıt Kartı Yeni Belge
Taşıt Kartı Var Olan Belgeye Araç Ekleme
300
60

YENİ SATIN ALDIĞIM DUCATO VAN ARACIM İÇİN, YETKİ BELGESİ ALMAK İSTİYORUM. BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Başvuru Belgeleri;

 • Başvuru dilekçeleri ve başvuru formları.
 • Temsil ve ilzama yetkili kişilerin T.C. kimlik numarası beyanları, adli sicil kaydı belgeleri, temsil ve ilzama yetkili olanların noterden onaylı imza sirkülerleri.
 • Ticaret Odası , Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası veya Ziraat Odası'ndan herhangi birine kayıtlı olduğunu gösteren belge.
 • Ticaret Odası veya Ticaret ve Sanayi Odası'na kayıtlı gerçek ve tüzel kişilere ait geçerli unvan, adres, ortaklar, temsil ve ilzama yetkili olan kişiler, sermaye miktarı ve iştigal konusunun yer aldığı ticaret sicili gazetesi/gazeteleri.
 • Esnaf ve Sanatkârlar Odası veya Ziraat Odası'na kayıtlı gerçek kişilere ait geçerli unvan, adres, temsil ve ilzama yetkili olan kişiler, sermaye miktarı ve iştigal konusunun yer aldığı ilgili odadan alınmış belge.
 • Yolcu taşımacılığı yapacakların taşımada kullanacağı taşıtlara ait Zorunlu Karayolu Taşımacılık Mali Sorumluluk Sigortası ile Karayolu Yolcu Taşımacılığı Zorunlu Koltuk Ferdi Kaza Sigortası poliçelerinin aslı.

Yetki belgesi almak isteyen yabancılardan istenecek belgeler, Bakanlık tarafından bir genelge ile ayrıca belirlenir.

ŞİRKETİME YENİ ALDIĞIM FIORINO CARGO İÇİN, YETKİ BELGESİ ALMAK İSTİYORUM. HANGİ TÜR YETKİ BELGESİNİ ALMAM GEREKİYOR?

Aracın ruhsatında bulunan "cinsi" kısmında Fiorino Cargo, kamyonet olarak geçmektedir. Bu da aracımız için "K Türü" yetki belgelerinden birisinin alınması gerektiğini gösterir.

Eğer; Araç sahibi kendi şirketine ait bir yük taşıyacaksa K2 Belgesi, Hem kendi şirketi için hem de başka şirkete ait bir yük taşıyacaksa K1 Belgesi, Sadece ev ve ofis malzemelerini taşıyacaksa K3 Belgesi'ni alması gerekmektedir.

TEKSTİL İŞİYLE UĞRAŞIYORUM, ŞİRKETİMİZ İÇİN YENİ DOBLO CARGO SATIN ALDIM. BU ARAÇ İLE SADECE ATÖLYEMİZDE FASON ÜRETTİĞİMİZ MALLARIMIZI TAŞIYACAĞIZ, HANGİ BELGELERİ ALMALIYIM?

Araç sahibi kendi şirketine ait bir yük taşıyacaksa K2 Belgesi'ni almalıdır. Sürücülerin ise SRC ve Psikoteknik Belgesi'ne sahip olmaları gerekmektedir.

MOBİLYACIYIM, FIAT DUCATO VAN ALDIM. BU ARAÇ İLE HEM KENDİ MALIMI HEM DE BAŞKA FİRMALARIN MALLARINI TAŞIYACAĞIM. HANGİ BELGEYİ ALMAM GEREKİYOR?

Araç sahibi hem kendi şirketi için hem de başka şirkete ait bir yük taşıyacaksa K1 Belgesi'ni almalıdır. Sürücülerin ise SRC ve Psikoteknik Belgesi'ne sahip olmaları gerekmektedir.

Örneğin; mobilya üretimi yapan bir kişi, ürettiği ürünleri müşterilerine taşıyor. Aracına faturası ve irsaliyesi başka firmalara ait olan malları da koyup müşterilere götürüyor. İşte bu durumda K1 Yetki Belgesi alınması gerekmektedir.

FİAT YENİ DOBLOCARGO ARACIM İÇİN K2 YETKİ BELGESİ ALDIM. ARACI KULLANAN SÜRÜCÜLER İÇİN DE BELGE ALMALI MIYIM?

Sürücüler için SRC ve Psikoteknik Belgesi alınması gerekmektedir.

Src (Sürücü) Belgesi Nedir?

Şirkete kayıtlı ve ticari sınıftaki bir aracı kullanacak kişinin bu tip araçları kullanma becerisini gösteren belgedir. Ehliyetlerini 25 Şubat 2003 tarihinden önce alan kişiler için kurs ve sınav zorunluluğu yoktur. Ankara Gazi Üniversitesi'nden SRC belgelerini alabilirler. Bu tarihten sonra ehliyet alan kişiler SRC belgesi almak için özel kurslara giderek kurs sonucunda Bakanlığın açtığı kurslara girerek başarılı olmaları gerekmektedir

Psikoteknik Belgesi Nedir?

Şirkete kayıtlı ve ticari sınıftaki bir aracı kullanacak olan kişinin, bedensel ve psikolojik açıdan bir sorununun olmadığını gösteren belgedir. Her 5 yılda bir yenilenmesi gerekmektedir.

PSİKOTEKNİK TESTİ NE KADAR SÜRÜYOR? TESTE GİRMEK ZORUNDA MIYIM?

Psikolog gözetiminde yapılan Psikoteknik testi, ortalama 1 saat sürmektedir. K1 ve K2 Yetki Belgesi'ne sahip araçları kullanacak sürücülerin bu teste girmeleri zorunludur. Bu teste girmeden alınan Psikoteknik Belgesi'nin hiçbir geçerliliği yoktur.

SRC MUAFİYETE BAŞVURACAĞIM. İSTENEN BELGELER NELERDİR?

Başvuru Belgeleri;

 • Başvuru dilekçesi
 • Ehliyet fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 2 adet fotoğraf
 • Harç makbuzu
EHLİYETİMİ 25 ŞUBAT 2003'TEN SONRA ALDIM. SRC BELGESİNİ NASIL ALACAĞIM?

Ehliyetini 25 Şubat 2003'ten sonra alan sürücülerin SRC Belgesi için, Ulaştırma Bakanlığı'ndan izin almış yetkili bir kursa gitmeleri gerekmektedir.

SRC Eğitimi 4 gün (28 saat) sürmektedir ve bu eğitim sonucunda açılacak merkezi bir sınava girip başarılı olanlar SRC Belgesi'ni almaya hak kazanacaklar.

FİAT PRATICO MARKA ARACIMI KULLANACAK SÜRCÜLERİM İÇİN HANGİ TÜR SRC BELGESİ ALMALIYIM?

Fiat Pratico, kamyonet sınıfına giren bir araç olduğu için, SRC3 veya SRC4 Belgeleri'nden biri alınmalıdır.

 • SRC3:Uluslararası Yük Taşıma
 • SRC4:Yurtiçi Yük Taşıma
FİAT DUCATO MİNİBÜS KULLANIYORUM. HANGİ TÜR SRC BELGESİ ALMALIYIM?

Fiat Ducato Minibüs, yolcu sınıfına giren bir araç olduğu için, SRC1 veya SRC2 Belgeleri'nden biri alınmalıdır.

 • SRC1:Uluslararası Yolcu Taşıma
 • SRC2:Yurtiçi Yolcu Taşıma
YETKİ BELGELERİNİN SÜRESİ NE KADAR?

Araç Yetki Belgeleri'nin ve Psikoteknik Belgeleri'nin süresi 5 yıldır. SRC Belgeleri ise süresizdir.

FİAT MARKA ARACIM İÇİN K1 YETKİ BELGEM VAR. BELGEMİN SÜRESİ 6 AY SONRA DOLUYOR? YENİLEMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Yetki Belgesinin süresinin bitiş tarihinden önceki 270 gün ve bitiş tarihinden sonraki 270 gün içinde, yenileme için başvuru yapılırsa, o gün için geçerli olan belge harç ücreti neyse onun sadece %5'ini ödeyerek belgenizi yenileyebilirsiniz.

YETKİ BELGEMİN SÜRESİ 10 MAYIS 2014'DE DOLDU VE YENİLEMEYİ UNUTTUM NE YAPMALIYIM?

Belgeye kayıtlı olan tüm araçlar, 10 Mayıs 2014'ten tarihinden itibaren trafikte cezalı olarak seyahat eder. Herhangi bir denetimde, kullanıcı yetki belgesi olmadan trafiğe çıktığı için ceza yer ama yenilemek için başvuru yapıldığında belgenin bitiş tarihinden sonraki 270 gün içinde başvuru yapanlara uygulanan %95'lik indirimden faydalanılır.

BELGE BİTİŞ TARİHİNDEN SONRA 270 GÜN GEÇTİ VE BELGEMİ YENİLEYEMEDİM. BAŞVURU YAPARSAK NE KADAR HARÇ ÖDERİM?

Belge bitiş tarihinin 270. gününden sonra 540. güne kadar yapılan başvurularda o günkü harç ücretinin %50'si ödenerek yetki belgenizi yenileyebilirsiniz.

540. günden sonra yapılan başvurular geçersiz sayılır ve belge tamamıyla iptal edilir. Bu durumda yeni bir belge başvurusu yapmanız gerekmektedir.

ŞİRKETİME TİCARİ BİR ARAÇ SATIN ALDIM, AMA HALA YETKİ BELGESİNE BAŞVURMADIM, TRAFİKTE YAKALANIRSAM CEZA YER MİYİM? CEZASI NE KADARDIR?

Araç Yetki Belgesi olmadan trafiğe çıkmak: 1.695 TL

Araç Yetki Belgesi olduğu halde aracı yetki belgesine kaydettirmemek: 698 TL

Sürücüsünün SRC Belgesi olmaması durumunda ruhsat sahibine: 500 TL

SRC Belgesi almayan sürücüye: 200 TL

Psikoteknik Belgesi almayan sürücüye: 560 TL

İdari para cezası uygulanır.

YETKİ BELGESİ YENİLEMEDE DE AYNI ÜCRETLERİ Mİ ÖDÜYORUZ?

Yetki Belgelerinin geçerlilik tarihinden önce yenileme için başvuru yapılması durumunda, harç tutarında %75 Yetki Belgesi Harcı Yenileme İndirimi yapılır.

YETKİ BELGESİ İPTALİ NASIL YAPILIYOR?

Son 6 aylık süre içerisinde belgede hiç kayıtlı araç olmaması durumunda ve belge sahibinin kendi isteğiyle ve bitiş tarihinden sonra yenileme için başvuru yapılmadığı durumlarda yetki belgeleri iptal olmaktadır.

YETKİ BELGESİ ÜCRETLERİNDE TAKSİT YAPILIYORMU?

Yetki belgesi harç bedellerinde taksit yapılmamaktadır.

YETKİ BELGESİNİN HARÇ ÜCRETİNİ KREDİ KARTIYLA ÖDEYEBİLİYOR MUYUM?

Yetki belgelerinin harç bedelleri sadece nakit olarak anlaşmalı bankalara ödenmektedir.

YETKİ BELGESİ HARÇ ÜCRETLERİ HANGİ BANKALARA ÖDENİYOR?

Yetki belgesi harç ücretleri Vakıflar Bankası ve Ziraat Bankası'na ödenmektedir.

ŞİRKETİMİZE AİT YETKİ BELGEMİZ VAR VE BU BELGEYE KAYITLI FIORINO COMBI ve FIORINO COMBI MIX ARAÇLARIMIZ VARDI. BUGÜN FIORINO COMBI ARACIMIZI SATTIK. BU ARACI YETKİ BELGEMİZDEN DÜŞÜRMELİ MİYİZ?

Belgeye kayıtlı bir araç satıldıktan sonra 60 gün içerisinde Ulaştırma Bakanlığı'na konuyu bildirerek, aracı taşıt belgesinden düşürmek gerekmektedir.

60 gün içinde düşüm işleminin yapılmaması durumunda Yetki Belgesi sahibine 5 uyarı ( 82x5=410 TL ) ceza verilir. Toplam uyarılar 50'ye ulaştığında yetki belgesi iptal olur.

ŞİRKETİMİZE AİT YETKİ BELGEMİZ VAR VE BU BELGEYE KAYITLI FIAT DUCATO VE PRATICO MARKA ARAÇLARIMIZ VARDI. BUGÜN YENİ BİR DOBLO CARGO DAHA SATIN ALDIK. BU ARACI DA YETKİ BELGEMİZE KAYDETTİRMELİ MİYİZ?

Yetki belgesi sahibiyken yeni bir ticari araç daha satın alınması durumunda, araç satın alındığı anda yetki belgesine kaydettirilmeli. Belgeye kayıt yaptırıp araca da taşıt kartı çıkarttırılmalıdır.

EMEKLİYİM, HİÇBİR TİCARİ FAALİYETİM YOK. ŞAHSIM ADINA KAYITLI YENİ FIORINO COMBI ARACIM VAR. BELGE ALMAM GEREKİYOR MU?

Hiçbir Yetki Belgesi alınmasına gerek yoktur.

ŞAHSIM ADINA KAYITLI, AİLEMLE, EŞİMLE DOSTUMLA BİNMEK İÇİN, YENİ DOBLO COMBI SATIN ALDIM. BELGE ALMAM GEREKİYOR MU?

Hiçbir Yetki Belgesi alınmasına gerek yoktur.

ŞAHSIM ADINA FIORINO TREKKING SATIN ALDIM. YETKİ BELGESİ ALMALI MIYIM?

Hiçbir Yetki Belgesi alınmasına gerek yoktur.

Örneğin; Selim Bey arkadaşlarını topladı ve hafta sonu pikniğe gidecek. Ya da ailesiyle market alışverişi yaptı ve aldığı eşyaları evine getirdi. Veya hafta sonu yazlığa gidecek, yazlığa gidip gelirken de kendine ait eşyaları götürüp getirecek. Bu gibi durumlarda aracın ya da sürücünün yetki belgesi alması zorunlu değildir.

Örnek 1

Şahsınıza ait bu araçla, size ait olmayan herhangi bir firmanın irsaliyeli faturalı malını taşımadığınız sürece size hiçbir yetki belgesi gerekmez.

Örnek 2

Bu aracı şahsınıza aldınız ama aynı zamanda sizin adınıza bir de şirketiniz var. Bu şirkette tekstil ürünleri üretiyorsunuz, şahsınıza ait olan aracınızla yetki belgesi olmadan bu şirketin malını taşıyamazsınız.

HANGİ TÜR YETKİ BELGESİNİ ALACAĞIMI NASIL BİLECEĞİM?

Aldığımız aracın ruhsatına ve yapacağımız işin cinsine göre yetki belgesi almamız gerekmektedir.

Aracınızın cinsi "kamyon" veya "kamyonet" ise bu araç için yapılacak işin niteliğine göre aşağıdaki belgelerden birisini almamız gerekir.

K1 Yetki Belgesi: Ticari maksatlarla yurtiçi eşya taşımacılığı yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilir.

K2 Yetki Belgesi:

Sadece kendi esas iştigal konusu ile ilgili eşya taşımacılığı yapacak ve ticari maksatla taşımacılık yapmayacaklara verilir.

K3 Yetki Belgesi: Ticari amaçla ev ve büro eşyası taşımacılığı yapacaklara verilir.

Aracınızın cinsi "minibüs" veya "otobüs" ise bu araç için yapılacak işin niteliğine göre aşağıdaki belgelerden birisini almamız gerekir.

D2 Yetki Belgesi: Tarifesiz olarak yurtiçi ticari yolcu taşımacılığı yapacaklara verilir.

D3 Yetki Belgesi: Sadece kendi esas iştigal konusu ile ilgili personelini yurtiçinde taşımak üzere yolcu taşımacılığı yapacak ve ticari maksatla taşımacılık yapmayacaklara verilir.

D4 Yetki Belgesi: Taşıma mesafesine bakılmaksızın il içi ve 100 kilometreye kadar olan şehirlerarası tarifeli ve tarifesiz olarak ticari yolcu taşımacılığı yapacaklara verilir.

ŞİRKETİM ADINA YENİ DOBLO CARGO ARAÇ ALDIM AMA HİÇBİR TAŞIMA İŞİ YAPMIYORUM BELGE GEREKLİ Mİ?

Aracınızın ruhsatında kamyon ya da kamyonet yazıyorsa, araç ve sürücüleri için Yetki Belgesi alınması zorunludur.

ŞAHSIM ADINA FIORINO CARGO ALDIM. ARADA BİR YÜK TAŞIYORUM. BELGE GEREKLİ Mİ

Burada dikkat etmemiz gereken şey, taşınan yükün cinsi ve kime ait olduğudur. Bu yük şahsımıza ait ve ticari olmayan bir yük ise örneğin evinizin ihtiyaçları için yaptığınız alışverişler gibi, bu durumda hiçbir belge almamıza gerek yoktur.

Fakat herhangi bir şirkete ait yük taşıyorsanız, örneğin bir şirkete ait mobilya kurulumu malzemeleri gibi bu durumda yetki belgesi zorunlu hale gelir.

DUCATO KAMYONETİMİZ İÇİN K2 YETKİ BELGESİ ALDIK. ARACI KULLANACAK SÜRÜCÜLERİMİZ İÇİN DE BELGE ALACAK MIYIZ?

Yetki belgesi olan her araç sürücüsü için SRC ve Psikoteknik Belgesi'nin de alınması gerekmektedir.

SRC BELGESİ KİMLER İÇİN ZORUNLU?

Kullanılan aracın Yetki belgesi varsa, bu tip araçları kullanmak için SRC ve Psikoteknik Belgesi'nin de alınması gerekmektedir.

PSİKOTEKNİK BELGESİ KİMLER İÇİN ZORUNLUDUR?

Kullanılan araç yetki belgesi alınması gereken bir araç ise, aracı kullanan kişi(ler) de Psikoteknik Belgesi almak zorundadır.

YETKİ BELGESİZ ARAÇ KULLANMAKTAN DOLAYI GİŞELERDEKİ ÇEVİRMEDE CEZA YEDİM İTİRAZ EDEBİLİR MİYİM?

Araç şahıs adına ve araçta ticari olarak herhangi bir şirkete ait yük yoksa bu cezaya itiraz edip cezayı iptal ettirebilirsiniz. Fakat araç ticari bir araç ve şirket adına ise, bu aracın ve aracı kullanan sürücünün yetki belgeleri olması zorunludur. Bu durumda cezaya itiraz edemezsiniz.

K BELGESİ CEZASINI NEREYE YATIRABİLİRİM?

K Belgesi cezaları Motorlu Taşıtlar Vergi Daireleri'ne yatırılır.

ÜSTÜME KAYITLI HUSUSİ FIORINO COMBI'M VAR. YAZLIĞA GİDERKEN EV EŞYALARIMI GÖTÜREBİLİR MİYİM?

Kendinize ait ev eşyalarınızı, alışverişlerinizi ve her türlü kişisel yüklerinizi taşıyabilirsiniz.

ŞAHSIM ADINA ALDIĞIM YENİ DOBLO CARGO'MLA HİÇBİR YÜK-EŞYA TAŞIMIYORUM, BELGE ALMAM GEREKİYOR MU?

Şahısa ait eşyaları bu araçla taşıyabilirsiniz. Bu durumda hiçbir yetki belgesi almanız gerekmemektedir.

HER ARACA AYRI AYRIMI BELGE ÇIKIYOR?

Her şirket için 1 tane yetki belgesi ve her araç için ayrı ayrı araç kartı çıkartılır.

TÜM SORULAR
Euro.Message madebycat