Ducato İleri Güvenlik Sistemleri - 10 NUMARA FIAT
Ducato İleri Güvenlik Sistemleri

Ducato İleri Güvenlik Sistemleri

Her geçen gün yeni teknolojiler ile tanışıyoruz ve bu teknolojilerin büyük kısmı otomotiv sektöründe karşımıza çıkıyor. Gelişen teknoloji, otomotiv üreticilerinin en çok önem verdikleri noktalardan biri olan araç güvenlik sistemlerini büyük oranda etkiliyor. Fiat Professional ailesinin en büyük üyesi olan Fiat Ducato'da kendi sınıfında fark yaratacak birçok yeni güvenlik sistemi ile yola çıkıyor. O halde, gelin bu yeni güvenlik sistemlerinin neler yapabildiğine hızlıca göz atalım.

OTONOM FREN DESTEK SİSTEMİ (AEBS)

Öndeki aracın ani fren yapması ya da öndeki aracın geç fark edilmesi kaynaklı, özellikle şehir içi trafikte, önden çarpma vakaları ile sıklıkla karşılaşılmaktadır. Bu sistem ön cama yerleştirilen kamera ile yoldaki diğer araçları ve engelleri algılayabilmektedir ve olası bir önden çarpışmanın tahmin edilmesi durumunda gösterge panelinde görsel ve sesli uyarı kombinasyonu ile sürücüyü uyarır. Sürücünün uyarıya tepki vermemesi durumunda, otonom bir darbeyi önlemek ya da azaltmak için fren müdahalesi yapar.

ŞERİT DEĞİŞİKLİĞİ UYARMA SİSTEMİ (LDWS)

Bu sistem ön cama yerleştirilen kamerayı kullanarak yol üzerindeki şerit çizgilerini tespit eder ve sistem açıkken sürekli takip eder. Görüşün kötü olduğu hava şartlarında dahi aracın şeridinden çıktığını saptayabilir. Aracın şerit çizgilerinden ayrıldığını tespit ettiğinde, sesli ve görüntülü ikazlar ile sürücüyü uyarır.

TRAFİK İŞARETLERİ TANIMA SİSTEMİ (TSR)

Bu sistem ön cama yerleştirilen kamerayı kullanarak, yol kenarındaki trafik işaretlerini elektronik olarak tanımlar ve hız limiti, sollama işaretleri gibi trafik işaretlerini algılayıp, ön paneldeki ekrana aktararak sürücüye destek olur.

UZUN FAR IŞIĞI TANIMA SİSTEMİ

Bu sistem uzun farların yanmasını ve sönmesini kontrol eder. Uzun farlarınız açık iken karşıdan gelen araçları otomatik olarak tanıyarak, uzun farların otomatik olarak kısa fara geçmesini sağlar. Karşıdan gelen bir araç olmadığında tekrar otomatik olarak uzun farlarınızı yakar

YÜK DAĞILIMI KONTROL SİSTEMİ (LAC)

ESC sistemine entegre olan Yük Dağılım Kontrol Sistemi yolculuk esnasında aracın özellikle toplam ağırlık ve ağırlık merkezi anlamında yük durumunu belirler. Bu parametrelere dayanarak ABS, ASR ve ESP fonksiyonlarına daima ve mümkün olduğunca etkili olmaları için yeni değerler hesaplayarak müdahale eder.

SAVRULMA AZALTICI (ROM)

Savrulma riskinin daha fazla olduğu durumlarda ESC sisteminin yeni yardımcısı.

ARKA ÇAPRAZ TRAFİK UYARISI

Arka çaprazdan yaklaşan aracları tespit etmek icin kullanılan radar sensorleri vasıtasıyla geriye manevralar sırasında kazaları onlemeye yardımcı olur.

KÖR NOKTA UYARI SİSTEMİ

Sistem, yaklaşmakta olan ancak dikiz aynalarının kör noktasında kaldıkları için görülemeyen araçları tespit etmek için (arka tamponun içine yerleştirilmiş) radar sensörlerini kullanır. Sesli uyarılar ve yan aynalarda aydınlatmalı simgeler ile sizi bilgilendirir.

Euro.Message madebycat