Araçlardan Kötü Kokuları Çıkarmanın Yolları - 10 NUMARA FIAT
Araçlardan Kötü Kokuları Çıkarmanın Yolları

Araçlardan Kötü Kokuları Çıkarmanın Yolları

Araçlardaki kötü kokular pek çok kullanıcının en şikayet ettiği konular arasında geliyor. Özellikle sıcak yaz günlerinde araçlara sinen kötü kokular yolculukları çekilmez hale getiriyor. Sizler için araçlarda kötü kokuya sebep olan durumları ve çözümlerini bir araya getirdik.

Kokunun kaynağını bulun

Sigara, rutubet, küf, süt ve et kokusu araçlarda kokuya sebep olan en yaygın etkenler arasında yer alıyor. Temizlik sonrası bu kokuların geçtiği düşünülse de belli bir süre sonra tekrar gün yüzüne çıktığı görülüyor. Özellikle döşeme ve tavana sinen kokular çıkarması en zor bölgeler arasında geliyor. Kokuları çıkarmada öncelikle kokunun kaynağını bulmak ve buna göre önlem almak faydalı olacaktır. Unutmayın kokuların kaynağı bakterilerdir ve bakteriler sıcakta ürer. Bu yüzden aracınızı mümkün olduğunca havalandırın ve güneşten korumaya özen gösterin. Kokunun kaynağına göre profesyonel yardım alın.

Paspas kullanımına dikkat

Islak veya nemli paspaslar araçlardaki kötü kokuların en yaygın sebepleri arasında geliyor. Temizlik sonrası özellikle paspasların ve koltuk döşemelerinin tam kuruduğundan emin olun. Döşeme ve paspasların temizliğinde kullandığınız kimyasallar da kötü kokulara sebep olabilir. Bu yüzden kullandığınız temizlik kimyasallarının uygun olup olmadığını araştırın.

Ozon temizliği ile kötü kokulara son

Ozon gazı, araçlardaki kötü kokuları çıkarmada son yılların en popüler uygulamaları arasında geliyor. Başta sigara olmak üzere ter, küf, süt, et ve hayvan kokularını çıkarmada benzersiz bir performans gösteriyor. Ozon, araç içindeki her türlü mikroorganizmaya yapışarak yok olmasını sağlıyor. Üstelik bunu döşeme lifleri, havalandırma kanalları ve ulaşılması en zor alanlarda dahi yapıyor. Kötü kokuları yok etmenin yanında yolculuklara her daim temiz bir ortam sunuyor.

Alınacak önlemler

Aracınızda kötü kokuları önlemek için buna sebep olacak durumları ortadan kaldırın. Aracınızda her daim bir çöp poşeti bulundurmamaya özen gösterin ve çöpünüzü mutlaka gün sonunda aracınızdan uzaklaştırın. Araç içinde bir şeyler yiyip içmemeye özen gösterin. Sık sık havalandırın. Kullandığınız araba kokularına dikkat edin. Naftalin gibi ağır kokular aracınızda daha kötü bir kokuya sebep olabilir. Araç temizliğini düzenli olarak yapmaya özen gösterin.

Euro.Message madebycat