Elektrikli Araçlar İle İlgili Merak Edilenler - 10 NUMARA FIAT
Elektrikli Araçlar İle İlgili Merak Edilenler

Elektrikli Araçlar İle İlgili Merak Edilenler

Daha çok yurt dışında duymaya alışkın olduğumuz elektrikli otomobiller günümüzde ülkemizde de kullanılmaya başlıyor. Birçok marka elektrikli alternatiflerini de piyasaya sürdü. Gücünü dizel ya da benzin enerjisinden değil de depolanmış elektrik enerjisinden alan otomobillere elektrikli otomobil denmektedir. Bu şarj edilebilir bir güç kaynağı var demektir. Elektrikli otomobiller içten yanmalı motorlara göre çok daha az parçadan oluşan teknik altyapıları sayesinde çok daha geniş iç mekan ve görüş kabiliyeti sağlayan araçlardır. Gelin bu araçları daha yakından tanıyalım.

Az enerji: PElektrikli araçlar günümüzde en az yakan benzinli araca göre 16 kat daha az yakıt harcar. Dolayısıyla ekonomiktir.

Doğa dostu:Elektrikli otomobiller doğa dostudur. Elektrikli otomobiller çevreye herhangi bir karbon salınımı yapmadıkları için doğayı kirletmezler. Sessiz çalıştıkları için gürültü kirliliği de yaratmazlar.

Şarj süresi: Bu otomobillerin yaklaşık olarak 2-14 saat arası bir şarj süresi olmakla birlikte bu marka ve modele göre değişkenlik göstermektedir.

Şarj özgürlüğü:Elektrikli otomobilleri 240 veya 320 volt ile şarj edebilirsiniz. Bu kullanıcıya aracının güç deposunu evde, garajda, ofiste ya da dolum istasyonunda şarj edebilme özgürlüğünü tanır.

Az bakım: Bu araçların bakımları çok kolay ve düşük maliyetlidir. içten yanmalı motora sahip olan bu otomobiller daha az hareketli parçaya sahip oldukları için az bakım ihtiyacı duyarlar. bakım aralıklarında ise kilometre süre esas alınır.

Düşük vergi: Devletin sağladığı teşvikler sayesinde bu tip araçların vergileri %3 civarındadır.

Euro.Message madebycat