Aracınızı Sıcaktan Korumanın Yolları - 10 NUMARA FIAT
Aracınızı Sıcaktan Korumanın Yolları

Aracınızı Sıcaktan Korumanın Yolları

Havalar iyice ısınmaya başladı. Güneş kendini gün geçtikçe daha çok hissettirir oldu. Hatta son yüzyılın en sıcak yazını geçireceğimize dair haberler gazetelerde ve televizyonlarda sıkça yer almaya başladı. Hal böyle olunca yüksek faktörlü güneş kremlerini, ultraviole korumalı güneş gözlüklerini alışveriş listemize eklemeye yaz için de kendimizi hazırlamaya başladık. Ancak bizler gibi aracımız da yakıcı güneşten payına düşeni alıyor. Peki bu sıcak havalardan aracımızı nasıl koruyacağız?

Üzerini örtün: Bilinen ek klasik ama en etkili yöntemdir. Aracınızın üzerini koruyucu kılıflarla örtmek hem aracınızın dışının hem de iç kaplamasının zarar görmesinin önüne geçer.

Gölgelerden yararlanın: Aracınızı park etmeniz gerektiğinde gölge ya da mümkünse kapalı alanları tercih edin.

Soğutucuları ihmal etmeyin: Motor soğutma sıvılarınız bittiğinde yenisini eklemeyi ihmal etmeyin. Bu işlemi uygularken motorunuzun soğuduğundan emin olduğunuzda yapın.

Güneşi takip edin: Gün içerisinde yolda olmanız şart değilse yolculuklarınızın zamanlamasını güneşin dik açılarla geldiği öğle saatleri yerine sabah ve akşam saatleri arasında tercih edin.

Lastiklere gereken özeni gösterin: Aracımızın donanımının bel kemiği olan lastikler belki de sıcaktan en fazla etkilenen parçalar. Isınan hava ve asfalt lastiklerinizde gevşemeye neden olabilir. Dikkatli gidin!

Bakım şart!: Aracınızın ön panelini koruyucu spreylerle silerek güneş ışınlarından göreceği zararı minimuma indirebilirsiniz.

Koltukları unutmayın!: Koltuklarınıza koruyucu kılıflar geçirerek hem güneş ışınlarının yol açacağı hasar ve yıpranmadan korur hem de değerinin düşmesinin önüne geçersiniz.

Euro.Message madebycat