Hangi tip sürücü olduğunuzu biliyor musunuz? - 10 NUMARA FIAT
HANGİ TİP SÜRÜCÜ OLDUĞUNUZU BİLİYOR MUSUNUZ?

Hangi tip sürücü olduğunuzu biliyor musunuz?

İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre trafikteki sürücüler 7 tipe ayrılıyor. Peki siz hangi tip sürücüsünüz? Öğreten adam mı, her şeyi bilen mi, yoksa... İngiltere'de bir grup psikolog, trafikteki davranışlarına göre sürücüleri 7 gruba ayırmış. Bakalım siz hangi grupta yer alıyorsunuz?

1- Öğreten adam

Bu tip sürücüler, kendilerinden son derece emindir. Dolayısıyla trafikteyken diğer sürücülerin hatalarına odaklanırlar. Eğer başka sürücülerin hatalarını fark ederlerse, hemen onları bir şekilde uyarırlar.

2- Her şeyi bilen sürücüler

Bu grupta yer alanlar biraz gergindir. Trafikte kendilerinden başka herkesin yanlış yaptığını düşünerek sinirlenirler. Hatta kendilerini tutamayıp camdan diğer sürücülere bağırmaktan çekinmezler.

3- Yarışmayı seven sürücüler

Bu tip sürücüler rekabetten hoşlanır. Sanki o anda trafikte olan bütün arabaların en önünde onların gitmesi gerekiyor gibi düşünürler. Kendilerini geçen sürücüye sinirlenirler ve ani manevralar yaparak onları geçmeye çalışırlar.

4- Ceza veren sürücüler

Bu tip sürücüler, trafikte başka sürücülerin hatalarını gördüklerinde hemen cezalandırmak isterler. Hatta çoğunlukla arabadan inip, hata yapan sürücüyle kavga etmekten de çekinmezler.

5- Filozof sürücüler

O kadar hoşgörülüdürler ki, hata yapan diğer sürücüleri hemen affederler ve sakin bir dille açıklama yaparlar. Araba sürerken asla duygularına yenik düşmezler, hep mantıklıdırlar.

6- Kaçılacak sürücüler

Bu tip sürücülerden kaçmak gerekir. Çünkü trafikteki diğer sürücüleri yanlış davranışlarıyla adeta tehdit ederler.

7- Kaçan sürücüler

Çoğunlukla müzik dinleyerek kendilerini trafikten izole ederler. Olabildiğince diğer sürücülerle iletişim kurmamayı tercih ederler. Muhtemelen trafikte en az sinirlenenler de bu grupta yer alan sürücülerdir.

Euro.Message madebycat