Çocuklu Aileler İçin 5 Tatil Beldesi - 10 NUMARA FIAT
Çocuklu Aileler İçin 5 Tatil Beldesi

Çocuklu Aileler İçin 5 Tatil Beldesi

Bütün kış özlemini çektiğimiz deniz, güneş ve kumsallarla kucaklaşma zamanı geldi. Tatil için nereye gidileceği konusu ise özellikle çocuklu aileler için oldukça zor ve dikkatle alınması gereken bir karar. Zira özellikle küçük çocuğu olanlar için sıcak ve sığ bir deniz öncelik olarak görülüyor. İşte karar vermenize yardımcı olabilecek çocuklar için uygun birbirinden güzel 5 tatil beldesi…

Ayvalık

Balıkesir'de yer alan ve oldukça popüler tatil beldelerinden olan Ayvalık, çocuklu aileler için iyi bir alternatif olabilir. Merkeze 8 kilometre mesafede bulunan Sarımsaklı Plajı hem kumu hem de denizinin sığ olması dolayısıyla çocuklu ailelerin güvenle tercih edebileceği bir plaj. Hem doğası hem de havası ile harika bir tatil imkanını sunan Ayvalık'ı tatil planı yaparken düşünebilirsiniz.

Ölüdeniz

Fethiye'de yer alan Ölüdeniz'i bilmeyen yoktur. Çocuklu aileler için oldukça ideal olan belde, 2006 yılında dünyanın en güzel plajı seçildi. Çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlayan ve Avrupada Blue Lagoon ismi ile bilinen bu plaj temiz kumsalları, sakin denizi ile çocuğunuza ve size benzersiz bir tatil deneyimini sunuyor.

Çeşme

İzmir'in popüler tatil beldelerinden biri olan Çeşme, incecik kumlarla kaplı plajları ile çocuklu ailelerin en çok tercih ettiği yerlerin başında geliyor. Özellikle Ilıca Plajı, küçük çocuğu olan ailelerin rahatlıkla tercih edebileceği bir plaj. Deniz, uzun bir mesafe boyunca sığ ve sıcaklığı da oldukça ideal. Dolayısıyla burası size bu anlamda büyük bir rahatlık sağlayacaktır.

Didim

Aydın'ın gözde tatil mekanların biri olan Didim her sene oldukça fazla turiste kapılarını açıyor. Antik kentleri, pırıl pırıl denizi ve altın sarısı kumsalları ile tatilciler için adeta bir cennet niteliğinde olan Didim, güvenli plajları ile çocuklu ailelerin sıklıkla tercih ettiği yerlerden. Mavi bayrak ödülü almış olan meşhur Altınkum Plajı'nda çocuğunuzla birlikte deniz, güneş ve kumun keyfini çıkarabilirsiniz.

Datça

Ülkemizin en gözde tatil beldelerinden biri de Datça. Kumsallarının güzelliğinin yanı sıra tarihi dokusu ile de yaz tatilleri için ideal bir yer olan Datça, bu yaz tatiliniz için uygun bir seçenek olabilir. Özellikle nemsiz ve oksijeni bol bir atmosfer arıyorsanız Datça tam da size göre. Merkeze yürüme mesafesinde çok sayıda plajı bulunan Datça'da özellikle Kumluk Plajı hem ince yapıdaki kumları hem de denizinin sığ olmasından ötürü çocuklu aileler için oldukça ideal.

Euro.Message madebycat