Baharda Gidilecek 5 Tatil Rotası - 10 NUMARA FIAT
Baharda Gidilecek 5 Tatil Rotası

Baharda Gidilecek 5 Tatil Rotası

Nisan ayı ile birlikte sıcak günler geri geldi. Deniz- güneş-kum üçlüsüne kavuşmaya sayılı günler kala baharın tadını da keyifli bir tatil ile çıkarmak isteyenler için gezilip görülecek harika rotalar belirledik.

Kapadokya

Nevşehir'de yer alan peri bacaları, yeraltı şehirleri, mağaraları, rengarenk balonları ve eşsiz doğası ile ziyaretçilerini kucaklayan Kapadokya, listenin başında yer alıyor. İlkbahar Ihlara Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi ve mağaralarını gezmek için de en uygun zaman. Bahar ayı ile doğada uyanışın en büyük belirtisi olan çiçekler peribacalarına ayrı bir güzellik katıyor. Son yıllarda Cappadox adlı festival ile de tüm dünyadan turist çekmeye başlayan Kapadokya bahar tatili için ideal olabilir. Kapadokya'da baharın güzelliğini en iyi gözlemleyebileceğiniz aktivite balon turu olacaktır. Bunun dışında bölgeyi ATV ya da bisikletle gezmek de sizin için farklı bir deneyim olabilir.

Abant

Bolu'nun cennet köşesi Abant kendinizi şımartmanıza olanak sağlayan doğa harikası bölgelerden biri. Türkiye'nin orman yoğunluğu açısından en zengin bölgelerinden biri olma özelliğindeki Abant, farklı bitki çeşitlerinin ve hayvanlarının da doğal yaşam alanlarından biri. Bu özelliğiyle de doğayla başbaşa kalmak isteyenlerin uğrak mekanlarından biri haline gelmiş. Abant Gölü'nün yer aldığı Abant Tabiat Parkı ise Abant'ın en özel noktası. Temiz hava almak ve doğa ile başbaşa bir yürüyüş yapmak için son derece keyifli bir yer olan Abant, bahar tatilinde rotanızı çevirebileceğiniz yerlerden biri.

Cide

Kastamonu'nun Karadeniz kıyısında yer alan ve doğa güzellikleriyle nam salmış olan Cide deniz olmayan yere gitmem diyenler için ideal bir rota. Kalabalıktan biraz uzaklaşmak, yeşil ve mavinin birleştiği noktanın huzurunun keyfini çıkarmak için oldukça uygun. Meşhur Gideros Koyu ise mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Sahil şeridinde yürüyüş yapabilir, keyifli yürüyüşünüzü akşama bağlayarak kurulan tezgahlarda alışveriş yapabilirsiniz. Bölgenin bir diğer görülmesi gereken yeri ise Tuğ Tepesi. Bu tepe olağanüstü manzarası ve tertemiz havası ile şehrin kalabalığından uzaklaşanlar için adeta bir deşarj noktası.

Hasankeyf

Batman'da yer alan Hasankeyf, farklı yerleri deneyimlemek isteyenleri kendine çekecek bir cazibe merkezi. Raman Dağları eteğinde Dicle Nehri'nin iki yakasında kurulu olan Hasankeyf son yıllarda GAP turlarının da en önemli duraklarından biri haline geldi. 15 bin yıllık geçmişi ve doğal zenginlikleriyle Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin incisi haline gelen Hasankeyf ister ailece ister de tek başınıza gidip farklı deneyimler yaşayacağınız bir bölge. İlçede Eyyübiler döneminden kalan Ulu Camii, Büyük Saray ve Küçük Saray, Asurlulardan kalan Taş Köprü, El Rızk Camii, Süleyman Camii, Koç Camii ve Zeynel Bey türbesi mutlaka görülmesi gereken tarihi yapılardan.

Safranbolu

Karabük'ün ilçesi Safranbolu, ülkemizi UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde temsil eden ilçeler arasında yer alıyor. İpek Yolu üzerinde konumlandığı için birçok farklı medeniyetin izlerini üzerinde taşıyan Safranbolu, meşhur Osmanlı evleri, özgün mimariye sahip hanları ve hamamları, renkli çarşısıyla size başka bir dönemde yaşıyormuşsunuz hissini veriyor. Adını bölgede yetiştirilen safran bitkisinden alıyor. Tokatlı Kanyonu, Kristal Teras, İncekaya Su Kemeri, Bulak Mencilis Mağarası, Kaymakamlar Gezi Evi, Cinci Hanı ve Hamamı, Safranbolu Yörük Köyü görülmesi gereken yerlerden bazıları. Turizm açısından ülkemizin gözde kentlerinden birisi olan Safrabolu'dan alışveriş yapmak isterseniz de Yemeniciler Çarşısı Arastası, Bakırcılar Çarşısı'na mutlaka uğrayın.

Euro.Message madebycat