Ailece İzlenebilecek 5 Film - 10 NUMARA FIAT
Ailece İzlenebilecek 5 Film

Ailece İzlenebilecek 5 Film

Mevsim kış olunca yapılacak en keyifli aktiviteler de sıcacık iç mekanlara taşındı. Ailece kışın keyfini birbirinden eğlenceli fillerle çıkarmak isteyenler için harika öneriler derledik. Gelin ailece neler izleyebiliriz birlikte bakalım.

Mandıra filozofu

Çökertme köyünde yaşayan, modern hayata sırtını çevirmiş olan Mustafa Ali günlerini kitap okuyarak geçirmektedir. Felsefe bölümü mezunu olan Mustafa Ali burada doğayla iç içe, her türlü yaşamsal ihtiyacı için doğanın ona verdiği nimetlerden faydalanarak yaşamını sürdürür. Cavit ise İstanbul'da yaşayan zengin bir iş adamıdır. Hayatı boyunca sürekli çalışmış olan Cavit'in tek derdi çalışmak, kazanmak ve birikim yapmaktır. Çökertme köyüne gelen Cavit'in amacı Mustafa Ali'nin sahip olduğu araziyi satın alıp yerine kazanç getirecek bir butik otel yaptırmaktır. Ancak Mustafa Ali'yle tanışınca planlar değişir. Birol Güven'in senaryosunu yazıp Müfit Can Saçıntı'nın yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerini Müfit Can Saçıntı ve Rasim Öztekin paylaşıyor.

Yol arkadaşım

Başarısız bir ilaç mümessili olan Onur'un Kurban Bayramı'na 3 gün kala 3 hedefi vardır; Ayvalık'taki kız arkadaşının ailesiyle tanışmak, kovulduğu işini geri kazanmak ve ilk iki hedefi yol arkadaşı Şeref'e rağmen başarmak. Hedeflerini gerçekleştirmek için bir telefon uygulamasıyla tanıştığı ve tek ortak noktaları gidecekler istikamet olan Şeref ile yolculuğa çıkar. Yolda onları çok eğlenceli bir macera beklemektedir. Başrollerini Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak'ın paylaştığı filmin yönetmenliğini Bedran Güzel üstleniyor.

Arif v 216

Robot 216, insan olmanın hayalini kurmaktadır. Uzaydan dünyaya çok sevdiği arkadaşı Arif'in yanına taşınır ve insanlar gibi yaşamaya başlar. Sıradan bir insan gibi yaşamaya başlasa da farklıdır çünkü o bir uzaylıdır. Tam yeni yaşantısına adapte olmaya başlamışken aşık olur. Robot olduğunu herkesten saklamaya çalışsa da bunda başarılı olamaz. 216'dan ilham alan bir iş insanı, onu herkese tanıtıp kopyalarını üretmek ister. 216'yı sunduğu tekliflerle kandırmayı başaran iş adamı, aslında onun sayesinde geleceği değiştirmeyi hedeflemektedir. Arif ise bu korkunç planı öğrenerek hem dünyayı hem de 216'yı kurtarmak için mücadeleye girişir.

Babam ve Oğlum

Türk sinemasının dahi yönetmeni Çağan Irmak'ın yönettiği film, vizyon tarihinde herkesi gözyaşlarına boğmuştu. Fikret Kuşkan ve Çetin Tekindor'u başrolde gördüğümüz filmde küçük Deniz, annesini henüz doğmadan önce kaybetmiş, bir gazetede yazar olarak çalışan babası tarafından mütevazi bir evde yetiştirilmiştir. Babası dışında tanıdığı tek bir akrabası bile yoktur. Ta ki babası Sadık, bir gün Deniz'i şaşırtacak bir haberle gelene kadar. Deniz artık babasıyla birlikte, hiç görmediği dedesinin yanında, küçük bir kasabada yaşayacaktır.

Zamanla Deniz bu hiç görmediği ailesine alışırken ve her şey düzelmeye başlamışken yaşanan bir dram herkesi derinden etkileyecektir.

Devrim arabaları

Devlet Başkanı Cemal Gürsel tümüyle yerli üretim bir otomobil yapılmasını emreder ve görevin TCDD işletmesine verildiği bildirilir. O gün orada bulunan 23 mühendis bu emri 'Türk insanının makûs talihine karşı bir meydan okuma' olarak algılarlar. En küçük bir tereddüt ya da endişe sergilenmeksizin derhal işe başlanır. Çalışma mekanı olarak Devlet Demiryolları'nın Eskişehir'deki Cer Atölyesi seçilir. Zaman müthiş dardır. Cumhuriyet Bayramı'na kadar yalnızca 130 günü vardır ekibin. Türkiye'nin ilk yerli otomobili olacak eserin adı da konmuştur: "Devrim". Tolga Örnek'in yazıp yönettiği filmde Taner Birsel, Halit Ergenç, Haluk Bilginer, Altan Gördüm, Vahide Perçin gibi türk sinemasının önemli isimleri rol alıyor.

Euro.Message madebycat