Market Alışverişinde Tasarruf Etmenin Püf Noktaları - 10 NUMARA FIAT
Market Alışverişinde Tasarruf Etmenin Püf Noktaları

Market Alışverişinde Tasarruf Etmenin Püf Noktaları

Son günlerin en çok konuşulan konularından biri olan marketlerdeki pahalılık, herkesin bütçesini zorluyor. Masraflardan kısmanın yolunu arayanlar için market alışverişinde tasarruf etmenin püf noktalarını araştırdık.

Liste yapın: Markete gitmeden önce ihtiyaçlarınızı listelemek satın almanız gereken şeyleri atlamamanızı sağlarken her gördüğünüzü alma güdünüzün de önüne geçer.

Bütçenize sınır koyun:Yaptığınız listeye göre ortalama bir rakam belirleyin ve yanınıza sadece o kadar para alarak markete gidin.

Kampanyaları takip edin: Evet, civardaki tüm marketleri gezerek fiyatlar arasında karşılaştırma yapın. Bu başta çok külfetli gibi gözükse de kâra geçtiğinizi gördükçe eğlenceli bir hal alacak.

Stok yapın: Marketler sık sık belirli reyonlarda indirim yapar. Özellikle temizlik reyonundaki ürünler indirime girdiğinde bolca stok yapabilirsiniz. Gıda ürünlerinde de son kullanma tarihlerine ve dondurucuda uzun süre saklanabilir olması durumlarını göz önünde bulundurarak stok yapabilirsiniz.

Eş değer ürünlere şans verin: Bir şey pahalıysa kalitelidir fikri zihnimize işlenmiş olabilir. Ancak bu durum her ürün için aynı değildir. Günümüzde sanayinin gelişmesiyle birlikte birçok marka pazardaki yerini almıştır. Market raflarında çok kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler bulmanız mümkün; onlara şans verin.

Mevsime uygun ürünler satın alın: Özellikle sebze ve meyve reyonlarından alışveriş yaparken sezonuna uygun ürünler almaya dikkat edin. Sezonu gelmeden raflara düşen ürünler hem pahalı hem de henüz tam lezzetli değildir.

Küçük alışveriş sepetlerini tercih edin: Marketlerdeki devasa boyuttaki alışveriş sepetlerindense daha küçük olanlarını tercih edin. Büyük sepet kullanmak ne kadar alışveriş yaparsanız yapın dolmayacağından size gereksiz ürün aldırabilir.

Aç gitmeyin: Alışverişe gitmeden önce tok olduğunuza emin olun. Açlık hissiyle almak istemeyeceğiniz birçok ürünü alışveriş sepetine hiç farkında olmadan doldurabilirsiniz.

Euro.Message madebycat