Kışın Evde Ailece Yapılacak Aktiviteler - 10 NUMARA FIAT
KIŞIN EVDE AİLECE YAPILACAK AKTİVİTELER

Kışın Evde Ailece Yapılacak Aktiviteler

Eskiden soğuk kış akşamlarında bütün aile kömür sobasının etrafında toplanır, dumanı tüten kestanelerin, kaynayan ıhlamurun kokusunda keyifle vakit geçirilirdi. Masallar anlatılır, oyunlar oynanır, bazen de tek kanallı televizyonun önünde ailece film seyredilirdi. Günümüzde teknoloji birçok alışkanlığımızı değiştirdi. Ama siz en azından ayda bir gün televizyonu kapatıp cep telefonlarını susturarak eğlenceli aktivite günü yapabilir ve ailenizi şaşırtabilirsiniz. Kışın evde yapılacak aktivite fikirlerini sizler için derledik:

Nostaljik oyunlar

Günümüzde oyun deyince akıllara tabletlerdeki, telefonlardaki uygulamalar geliyor. Oysa eskiden akıllı cihazlar yokken ne güzel eğlenilirdi. Belki de çocuklarınız henüz bu oyunları bilmiyordur. Kızma birader, isim şehir, evet-hayır, scrabble-kelime oyunu, tabu, sessiz sinema... Zaman yaratıp haftada bir gün bu oyunları oynayarak kış gecelerini nostalji ile sıcak bir atmosfere dönüştürebilirsiniz. Oyunun kazananı için hazırlayacağınız küçük hediyeler ile eğlence ve heyecanı zirveye ulaştırmak sizin elinizde!

Tüm aile için ortak bir hobi

Teknolojiden uzak aktivite planlarken ailece ilgileneceğiniz hobi alternatiflerini de değerlendirebilirsiniz. Tüm aileyi bir araya getiren heyecanlı bir hobiyle hafta sonlarınıza ya da uzun kış akşamlarına hareket getirebilirsiniz. Çok parçalı bir yapbozun parçalarını birleştirmekten maket yapmaya; kokulu mum üretmekten kibrit çöplerinden gemi yapmaya kadar birçok eğlenceli hobi sizleri bekliyor.

Konsol oyunları

Teknolojiden uzak kalamıyorsanız, rekabete ve yarışa dayalı konsol oyunları ile uzun gecelere aile boyu heyecan katabilirsiniz.

Çekirdek, mısır ve film üçlüsü

Kış gecelerinin hiç modası geçmeyen aktivitesi, kuşkusuz patlamış mısır ve çekirdek eşliğinde keyifli bir film izlemektir. Uzun süren dizilere hapsolmadan, sececeğiniz bir aile komedisiyle çok eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Hatta bunu geleneksel hale getirip haftanın belirli gününü "evde sinema keyfi" olarak belirleyebilirsiniz...

Seçeceğiniz aktivite ne olursa olsun, aile sıcaklığı ile paylaşılan her şey güzeldir.

Euro.Message madebycat