Yaz Sıcaklarında Trafiğe Çıkmadan Önce ve Trafikteyken Yapılması Gerekenler - 10 NUMARA FIAT
YAZ SICAKLARINDA TRAFİĞE ÇIKMADAN ÖNCE VE TRAFİKTEYKEN YAPILMASI GEREKENLER

Yaz Sıcaklarında Trafiğe Çıkmadan Önce ve Trafikteyken Yapılması Gerekenler

Yaz aylarında sıcaklıkların iyiden iyiye artmasıyla beraber trafik katlanılmaz bir hale gelmekte. Şehir hayatının en fazla şikayet edilen konuları arasında gelen trafik çilesi, yaz aylarında ayrı bir hal almakta. Özellikle iş saati ve iş çıkış saatlerinde artan trafikte can sıkıntısı ve arıza gibi durumların dışında kazalar da oldukça fazla yaşanmakta. Bu noktada sizin için hazırladığımız pratik bilgiler ile yaz aylarında trafikte karşılaşacağınız olumsuz durumlara karşı önlemler alabilirsiniz.

Trafik araştırması

Teknolojinin hayatın merkezine yerleşmesi ile pek çok alanda kolaylıklar sağlanmaya başlandı. Navigasyon ve trafik kontrolü üzerine geliştirilen uygulamalar ise yolculukların vazgeçilmezi haline geldi. Bu uygulamalar ile trafiğe çıkmadan önce ön araştırma yapmanız avantaj sağlamanıza yardımcı olacaktır. Özellikle kullanıcıların trafik durumu hakkında anlık yorumlar bıraktığı uygulamalar oldukça işinize yarayacaktır.

Araçta bulunması gerekenler

Bazen trafik öyle kilit bir hale gelir ki saatlerce yerinizden kımıldayamazsınız. Buna bir de yaz aylarının kavurucu sıcakları eklenince durum daha çekilmez bir hal alır. Bu nedenle aracınızda her ihtimale karşı su ve atıştırmalık bulundurmanız faydalı olacaktır. Şekerin düşmesi ve tansiyon durumuna göre tatlı ve tuzlu yiyecekleri bir arasa bulundurmaya çalışın.

Kişisel ihtiyaçlarınızın yanında aracınızın ihtiyacını düşünerek bir şişe su da aracınız için bulundurun. Sıcak havalarda radyatörün su kaynatması en sık rastlanan durumlar arasında geliyor. Trafiğin orta yerinde ayrı bir trafik noktası oluşturmamak için önceden önleminizi almanız faydalı olacaktır.

Trafiğe çıkmadan önce

Yaz aylarında aracınıza oturur oturmaz, göz kamaşmasına engel olmak için araç güneşliğini indirmeye özen göstedin. Bunu trafikteyken yapmanız ani bir dikkat dağınıklığına ve dolayısı ile beklenmedik bir kazaya sebebiyet verebilir.

Trafikteyken

Trafikteyken yaz kış farketmeksizin ilk dikkat etmeniz gereken nokta, önünüzdeki araçla takip mesafenizi korumanız. Bunun yanında özellikle yaz aylarında dikkat edilmesi gereken noktalar arasında asfalt erimesi ilk sıralarda yer alıyor. Sıcak havayla eriyen asfalt araçların kaymasına ve kazalara neden oluyor. Bu yüzden sürüşlerinizde dikkatinizin yerinde olması büyük önem taşıyor.

Euro.Message madebycat