Soğuk Havalarda Araçları Kolay Çalıştırmanın Püf Noktaları - 10 NUMARA FIAT
SOĞUK HAVALARDA ARAÇLARI KOLAY ÇALIŞTIRMANIN PÜF NOKTALARI

Soğuk Havalarda Araçları Kolay Çalıştırmanın Püf Noktaları

Soğuk havayla birlikte araçlar da olumsuz etkilenmekte ve çalışmada problemler yaratmaktalar. Birkaç önlem ile kış aylarında aracınızı kolayca çalıştırabilir ve sürüşlerinize problemsiz devam edebilirsiniz.

Aracınızı kapalı alana park edin

Aracınızın soğuk havadan en az derecede etkilenmesi için kapalı alanlara park etmeye çalışın. Yaşanılan çevre nedeni ile bu durum zor olabilir. Aracınızı dışarıya park edecekseniz üzerini örterek ufak da olsa koruma sağlayabilirsiniz.

Antifriz kullanımı

Kış aylarında motor soğutma suyu içinde yer alan antifriz, büyük önem taşımaktadır. Suyun donmasını engelleyen antifriz aracın kolay çalışmasında oldukça etkili olmaktadır.

Yağ kullanımı

Araçlarda kullanılan motor yağı özellikle kış aylarında önem taşımaktadır. Kış aylarında özellikle sentetik yağ kullanılmalıdır. Bunun için üzerinde W harfi olan yağlar tercih edilmelidir. W harfi kış mevsiminde kullanılacak olan yağı ifade etmektedir. Bu yağlar kış aylarında aracınızın kolay çalışmasına da yardımcı olacaktır.

Araç altında kesinlikle ateş yakılmamalı

Pek çok kullanıcı soğuk havalarda araçlarının altında ateş yakarak karteri ısıtıp içindeki yağı inceltmeye çalışmakta. Bu şekilde aracın daha kolay çalışacağı sanılıyor ancak ısıtılarak inceltilen yağ motora zarar vermektedir. Bunun yanında yangın ihtimali de söz konusudur.

Yakıt deposu yarı dolu olmalıdır

Kış aylarında soğuk havalarda aracın kolay çalışması için yakıt deposunun yarı dolu olması oldukça etkili olmaktadır. Bunun yanında yakıt deposundaki nemin donmasını engellemek için ayda bir depoya buz önleyici katkı maddesi eklenmelidir.

Tüm bunlara dikkat ederek soğuk havalarda aracınızın kolay çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanında gece 2 veya 3 kez 10'ar dakika aracınızı rölantide çalıştırmanız, sabah daha kolay çalışmasını sağlayacaktır.

Euro.Message madebycat