Kış Aylarında Oto Yıkamada Dikkat Edilecek Hususlar - 10 NUMARA FIAT
KIŞ AYLARINDA OTO YIKAMADA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Kış Aylarında Oto Yıkamada Dikkat Edilecek Hususlar

Araçları, hayatlarının bir parçası olan kullanıcılar için aracın bakımı, temizliği, güvenliği her şeyden önce gelmektedir. Özellikle temizlik olmazsa olmazlar arasındadır. Özellikle kış aylarında oluşan çamur ve kirlerle büyük bir görüntü kirliliği oluşmaktadır. Aracın havalandırılması, daha iyi çalışması sürüşlerin daha keyifli hale gelmesi için yapılan iç-dış temizlikte birtakım hatalar aracın görünümünü ve kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu yüzden araç temizliğinde aşağıdaki noktalara dikkat etmenizde fayda var.

Cam temizliği

Kış aylarında tam bir kâbusa dönüşen cam temizliği ve cam buğulanmaları pek çok kullanıcının yaşadığı problemler arasında gelmekte. Ancak lekelere ve buğulanmaya karşı cam suyu solüsyonu kullanmanız etkili olacaktır.

Oto yıkamada dikkat edilmesi gerekenler

Kış aylarında oto yıkama firmalarıyla gerçekleştirilen araç temizliğinde iç-dış yıkamanın yanında motor yıkamada pek çok problemle karşılaşılmakta. Kış aylarının olumsuz şartlarıyla motora çamur, yaprak vb. gelmekte ve motorun doğru çalışmasını engellemektedir. Bu yüzden seçtiğiniz firmanın güvenilir olmasına dikkat edilmelidir. Yıkama öncesi yapılacak işlemler hakkında bilgi alınmalı ve kullanılacak malzemeler öğrenilmelidir. Özellikle temizlik kimyasalları araca zarar vermeyen özellikte olmalıdır.

Araç dış temizliğine dikkat

Araç dış temizliğinde kullanılacak deterjan çok önemlidir. Deterjan boyaya zarar vermemelidir. Bunun yanında basınçlı su veya buhar ile temizleme yöntemine sahip olan oto yıkamacılar tercih edilebilir. Ayrıca karlı ve yağmurlu havalarla gelen asidik maddelere karşı aracınıza kimyasal koruma da yaptırabilirsiniz.

Yıkama ünitelerinden kaçının

Özellikle benzin istasyonlarında yer alan ve geçici temizlik sağlayan yıkama ünitelerinden mümkün olduğunca uzak durun. Bu üniteler sadece yüzeysel temizlik sağlamakta bunun yanında boyaya zarar verme ve aracı çizme ihtimali vardır.

Euro.Message madebycat