Araçlarda Mutlaka Olması Gerekenler Malzemeler - 10 NUMARA FIAT
ARAÇLARDA MUTLAKA OLMASI GEREKEN MALZEMELER

Araçlarda Mutlaka Olması Gerekenler Malzemeler

Her gün milyonlarca araç kullanıcısı trafiğe çıkıyor ve ne yazık ki her gün onlarca sorun yaşanıyor. Araç sahibi olmak ve trafiğe çıkmak büyük sorumluluklar gerektiriyor. Seyir halindeyken yalnızca kendi emniyetiniz değil araç sürücülerinin ve yolcuların emniyetinden de sorumlu oluyorsunuz. Aracınızda olan bir eksiklikten dolayı yolda yaşadığınız bir sorun diğer yolcuların da sorun yaşamasına neden olabilir. Bu yüzden 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'na göre aracınızda mutlaka bulundurmanız gereken birtakım malzemeler bulunuyor. Bu malzemelerden birini bulundurmamanız durumunda Trafik Polisi tarafından ceza kesilmektedir. İşte her araç sahibinin aracında mutlaka bulundurması gereken malzemeler;

İlk yardım çantası:Tendirdiyot, yara bandı, sargı bezi, makas ve daha pek çok malzemeden oluşan bir ilk yardım çantası, yolculuklarınızda yaralanma ve diğer kaza durumlarında işinize yarayacaktır.

Yangın söndürme tüpü:Aracınızda oluşabilecek bir yangın durumuna karşı yangın tüpü hayati önem taşımaktadır. Bu yüzden aracınızdaki yangın tüpünü, acil durumlarda ulaşabileceğiniz bir yere koymalısınız.

Çekme halatı:Aracınızın yolda kalması veya çamura batması gibi durumlarda başka bir aracın çekmesi için ihtiyacınız olacaktır.

Kriko ve bijon anahtarı: Lastik patlaması durumunda kriko ve bijon anahtarı hayat kurtarıcı bir rol oynamaktadır.

Takoz ve patinaj zinciri:Karlı ve buzlu havalarda çamura batma ve kayma durumuna karşı takoz ve patinaj zinciri büyük fayda sağlamaktadır.

Reflektör:Gece yolda kalmanız durumunda diğer araçların sizi görmesi için resflektör en büyük ihtiyacınız olacaktır. Bu yüzden aracınızda mutlaka bulundurmalısınız.

Bir adet stepne:Lastik patlamasına karşı aracınızda mutlaka bir yedek lastik bulundurmalısınız.

Seyyar Lamba ve yedek ampul:Özellikle uzun yolculuklarda işe yarayan seyyar lamba ve yedek ampül karanlıkta yolda kalınması durumunda faydalı olmaktadır.

Yedek malzeme takımları:Tornavida, pense, İngiliz anahtarı vb. malzemelerin bulundurulması küçük arızaları kolayca çözmenize yardımcı olacaktır.

Euro.Message madebycat