Yaş 70, İş Bitmemiş: Genç Kalmak İçin Günlük Egzersizler - 10 NUMARA FIAT
YAŞ 70, İŞ BİTMEMİŞ: GENÇ KALMAK İÇİN GÜNLÜK EGZERSİZLER İşimiz Rahat, Gücümüz Fiat!

Yaş 70, İş Bitmemiş: Genç Kalmak İçin Günlük Egzersizler

Genç kalmak ve yaşlanma sanatını keşfetmek aslında günlük olarak yapılabilecek kolay egzersizlerle mümkün. 10 Numara Fiat'lılarda işler yolunda, hayat tadında…

Genç kalmak herkesin arzusu ve bunun nasıl olacağı da yine herkesin merakı. Peki, gerçekten de genç kalmak mümkün mü? Anti-aging konusunda yapılan çalışmalar gösteriyor ki 70 yaşındayken bile insanın genç bir vücuda sahip olması mümkün. Bu konuda gerekli egzersizler yapılırsa yaşlanmayı bir sanata çevirmek dahi mümkün. İşte yaşlanma sanatı ve genç kalmak konusunda yardımcı olacak farklı egzersizler ve tavsiyeler:

Kardiyo

Kalp ve damar sağlığı için çok önemli bir egzersiz olan kardiyo aynı zamanda genç kalmak için de en yaygın olarak kullanılan yöntemlerden birisi. Günlük kardiyo çalışmaları ile kalbinizin kan pompalamasını sağlayın. Unutmayın kalbiniz ne kadar güçlüyse siz de o kadar güçlüsünüz. Bir yandan kalp hızınızı egzersizle yükseltirken bir yandan da kolesterolünüzü azaltmaya bakın. Bu sayede çok daha atik ve zinde olacaksınız. Yaşınız kaç olursa olsun hareket kabiliyetinizi kısıtlamamak ve hep aktif olmak için sık koşuya çıkın ve kardiyo yapın.

Ağırlık Kaldırın

40 yaşından sonra insan vücudu her yıl 100 gram ağırlıkta kas kaybetmeye başlar. Bu doğal süreci mümkün mertebe geciktirmek ve ilerleyen döneme hazırlıklı girmek için ağırlık kaldırmayı deneyebilirsiniz. Ağırlık kaldırarak vücudunuzdaki kas ağırlığını yükseltirsiniz ve güç potansiyelinizi daha etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. Yaşınız ilerlediğinde elden ayaktan düşmemek ve güçsüz kalmamak için ağırlık kaldırmak en kolay çözümlerden bir tanesi. Haftada sadece birkaç kez dahi olsa ağırlık kaldırırsanız hem fazla yağlarınızı eritirsiniz hem de kas kütlesini artırabilirsiniz.

Dışarıda Yürüyüş

Günler gelip geçerken insanın vücuduna yapacağın en büyük kötülük evin içerisine tıkılıp kalmaktır. İnsan vücudu mutlaka güneş ışığını görmeli ve dışarıda temiz havanın içerisinde vakit geçirmelidir. Aksi takdirde "kanepe patatesi" denilen yaşam tarzı ile genç kalmak pek mümkün olmaz. Bu nedenle dışarıda yürüyüş yapmak yaşlanmaya karşı birebirdir. Güneş ışınları hem cilde besler hem de D vitamininin ortaya çıkmasını sağlar. Temiz hava ise kandaki oksijen miktarını sağlıklı seviyelere yükselterek yaşam kalitenizi artırır.

Gerilme Hareketleri

Geçen yıllar içerisinde esnekliğin yitirilmesi pek çok kişinin mustarip olduğu bir durum. Bunun önüne geçmek için illa ki akrobat ya da balerin olmak gerekmiyor. Gün içerisinde sadece 5-10 dakika süresince yapacağınız gerilme ve esneme hareketleri ile hem ileride karşılaşacağınız ağrı ve sızının önüne geçersiniz hem de vücudunuzun daha zinde olmasını sağlarsınız.

Euro.Message madebycat