Vizesiz Komşular! - 10 NUMARA FIAT
VİZESİZ KOMŞULAR İşimiz Rahat, Gücümüz Fiat!

Vizesiz Komşular!

Tatil keyfini vize bekleme eziyetine girmeden çıkartmak için en kolay yol vizesiz yurtdışı seçenekleri. 10 Numara Fiat'lıya tatil de kolay!

Yurtdışında tatil denildiğinde akla hep uzak ülkeler gelse de aslında komşu ülkeler de sundukları fırsatlar ve imkânlar bakımından oldukça eğlenceli tatiller vaat etmektedir. Sadece bir uçak bileti uzaklıkta olan komşu ve civar ülkeler vizesiz tatil fırsatı sunması bakımından da özel bir öneme sahiptir. Vize peşinde koşmadan sadece pasaportu alıp tatile çıkabileceğiniz ülkelerde keşfedilmeyi bekleyen çok sayıda güzellik bulunmakta. Peki, vizesiz tatil keyfini en iyi hangi ülkelerde sürmek mümkündür? İşte bazı vizesiz turizm cenneti komşularımız!

Gürcistan

Gürcistan'a gitmek için vize bir yana eğer karayolu ile gidiyorsanız pasaport dahi gerekmemekte. Hopa'dan sadece 20 dakika ileride ünlü Batum şehrine ev sahipliği yapan Gürcistan Kafkasya'nın en önemli merkezlerinden birisi. Batum'un dillere destan eğlence hayatı ve Tiflis'in insanda saygı uyandıran binaları arasında gezmek ve Kafkas kültürünü yakından tanımak için Gürcistan çok uygun bir tatil fırsatı sunmakta.

İran

Batı için kapalı bir kutu olan İran vizesiz seyahat konusunda Türkiye'ye kapılarını sonuna kadar açmış durumda. Sokaklarında Azerbaycan Türkçesi konuşulan tarih dolu şehir Tebriz'den, şairler için özel bir mezarlığı dahi bulunan Doğu'nun kültür başkenti olan İsfahan'a kadar çok sayıda şehir İran'ın büyüleyici güzelliği ile beraber unutulmaz bir tatili de vaat ediyor. Sineması, müziği ve mutfağı ile sonsuz bir derya olan İran'a vize derdi yaşamadan gitmek mümkün.

Yunan Adaları

Yunanistan'ın kendisine gitmek için vize almak gerekse de tatil merkezi olan Yunan Adaları'na geçişte böyle bir vize şartı bulunmamakta. Yunan Adaları Ege'nin tüm güzelliğini doyasıya çıkartabileceğiniz enfes sahilleri ve eğlence olanaklarıyla gerçek birer tatil cenneti. Ayrıca adalar arasında düzenlenen gemi seferleri de yine farklı etkinlikler arayanlar için güzel bir fırsat sunuyor. Yüzer otelde akşamı geçirdikten sonra altın sarısı kumlar üzerinde doyasıya uzanmak büyük bir keyif.

Bosna-Hersek

Balkanlar'dan bir dost selamı olan Bosna-Hersek yine vizesiz gidilebilecek yakın ülkeler arasında. Balkanlar'ın Osmanlı'dan miras kalan ünlü eserlerini, kendisine has ama bir o kadar da tanıdık olan kültürünü keşfetmeye başlamak için Bosna-Hersek çok uygun bir diyar. Mutfağı, müzikleri ve dost canlısı insanları ile Bosna-Hersek tatili Balkanlar'a merhaba demek için en ideal nokta.

Makedonya

Küçük ve sevimli bir Anadolu şehrini andıran Üsküp ve doğa harikası Ohrid ile vizesiz tatil seçeneği sunan bir diğer yakın ülke de Makedonya. Ziyaret edilecek çok sayıda eski yapının tüm ihtişamıyla durduğu Makedonya'da doğanın ve şehrin iç içe geçmiş yapısını gezmeye doyamayacaksınız.

Euro.Message madebycat