Kışın Değerlendirilecek Kısa Rotalar - 10 NUMARA FIAT
KIŞIN DEĞERLENDİRELECEK KISA ROTALAR

Kışın Değerlendirilecek Kısa Rotalar

Kış aylarında hava şartlarıyla beraber açık mekanda geçirilen saatler yerini AVM'lerde geçirilen saatlere bırakmaya başladı.

Kış aylarında hava şartlarıyla beraber açık mekanda geçirilen saatler yerini AVM'lerde geçirilen saatlere bırakmaya başladı. Havaların ve yaşam şartlarının etkisiyle kış aylarında tatile duyulan ihtiyaç daha da artıyor. Fakat iş yoğunluğu, okul vb. gibi sebeplerle kış aylarında tatil bir hayal olarak kalıyor. Bu noktadan yola çıkarak İstanbul, Ankara veBursa gibi şehirlere birkaç saat uzaklıktaki tatil makanlarını bir araya getirdik. Kış aylarında kalabalıktan kaçıp, huzur dolacağınız bu mekanları rahatlıkla tatil rotanıza ekleyebilir ve tatilinizi ister günübirlik ister haftasonu şeklinde geçirebilirsiniz.

İstanbul'dan Maşukiye'ye

İzmit'te Sapanca gölünün kıyısında, Kartepe'nin eteklerinde yer alan Maşukiye, her mevsim ayrı güzellikte olan ancak kışın apayrı bir görünüme bürünen nadide mekânlar arasında geliyor. Kış turizminin oldukça geliştiği ve bunun yanıda gezip görülecek oldukça fazla alana sahip olan Maşukiye; özellikle İstanbul'un yoğunluğundan ve stresinden uzaklaşmak ve doğada huzur bulmak için ideal bir rota. Bir buçuk saat gibi kısa bir sürede İstanbul'dan Maşukiye'ye ulaşmak mümkün. Maşukiye'de konaklayıp, kayak yapacağınız oldukça donanımlı tesisler yer almakta. Bunun yanında yemek bakımında da zengin olan Maşukiye'de Alabalık Vadisi en fazla tercih edilen yerler arasında geliyor. Burada hem lezzetine doyamacağınız alabalıklardan tadabilir hem de vadinin benzersiz doğasında yürüyüş yapabilirsiniz.

Hafta sonu tatillerini değerlendirmek için ideal bir mekân: Göynük

Bolu'nun ilçeleri arasında gelen Göynük; İstanbul ve Ankara arasında kalan ve Osmanlı mimarisini günümüzde de devam ettiren mekânlar arasında geliyor. İstanbul ve Ankara'ya yakın olması ve ulaşımın rahat olması nedeniyle hafta sonu tatilleri için oldukça fazla tercih ediliyor. Geleneksel dokusu, yüz yıllık Osmanlı konakları, tarihi eserleri, tertemiz doğası, Gölbaşı ve Çubuk Gölü gibi doğal güzellikleri ile ziyaret edenleri kendine hayran bırakan Göynük; hafta sonu kaçamak yapmak ve huzur bulmak isteyenlerin mutlaka rotasına eklemesi gereken bir mekan.

Yaz-kış gidilebilecek bir rota: Akçakoca

Düzce'ye bağlı olan ve 35 km. uzunluğunda geniş bir sahile sahip olan Akçakoca; hem yaz hem de kış için ideal tatil rotasyonları arasında geliyor. Yazın deniz ve kumun tadını çıkarabileceğiniz tatlı bir kasaba olan Akçakoca; kışın stres atacağınız, huzur bulup dinlenebileceğiniz bir mekan olarak karşımıza çıkıyor. İstanbul ve Ankara ile arası 2.5 saat olan Akçakoca; plaj ve sahillerinin yanında Ceneviz Kalesi, Fakıllı Mağarası, Hemşin Köyü, Aktaş ve Sarıyayla şelaleleriyle oldukça fazla dikkat çekiyor. Bölgeye özel kiremitte balık, dağ çileği ve Laz böreği tatlısı ise mutlaka denenmesi gereken lezzetler arasında geliyor. Hafta sonunuzu değerlendireceğiniz huzurlu bir mekan arıyorsanız Akçakoca ideal bir tercih olacaktır.

Euro.Message madebycat