Günü Enerjik Tamamlamanın Yolları - 10 NUMARA FIAT
GÜNÜ ENERJİK TAMAMLAMANIN YOLLARI

Günü Enerjik Tamamlamanın Yolları

Günün ilk saatlerinde sahip olunan enerji genellikle ilerleyen saatlerde kişiyi terk etmekte, yerini yorgunluk ve stres almaktadır. Bunda pek çok etken rol oynamaktadır. Stresli şehir hayatı, çalışma ortamları, iş koşuşturmacaları, beslenme alışkanlıkları, zararlı alışkanlıklar ve daha pek çok faktör yaşam enerjisini emen ögeler olarak karşımıza çıkıyor. Bu etkenlerle birlikte pek çok kişi yeni günü stresle karşılayıp negatif enerjiyle kapatıyor. Hazır havalar değişmeye, etraf canlanmaya, doğa enerjiyle dolmaya başlamışken siz de bu enerjiden faydalanarak kendiniz için sağlıklı bir adım atabilirsiniz.

Uykunuzu iyi alın

Enerjinizi korumak için ilk ihtiyacınız olan ilk şey iyi alınmış bir uykudur. Pozitif enerjinizi daim kılmak için işe uyku düzeninizi yola koyarak başlayabilirsiniz. Bunun için akşamları erken yatmalısınız. Yatmadan 2 saat önce yeme-içme eylemeni sonlandırmanız da etkili olacaktır.

Sabahları erken kalkın

Akşamları erken yatmaya başladığınız zaman sabah kalkmanız bir o kadar kolay olacaktır. Sabah kalktığınızda bir bardak ılık suya yarım limon sıkıp içine bir kaşık bal damlatarak enerjik bir başlangıç yapabilirsiniz. Kalkar kalmaz iş veya başka şeyler için hazırlanmak ve apar topar evden çıkmak enerji durumunu olumsuz etkileyecektir. Sabahları kendiniz için özel zaman yaratmalısınız. Bunun için iş saatinizden önce kalkıp vücudunuzun ihtiyaçlarını yerine getirebilirsiniz. Emin olun kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Kahvaltıyı kesinlikle atlamayın

Kahvaltı, günün en önemli öğünleri arasında gelmektedir. Sabah kalktığınızda sahip olduğunuz enerjiyi güzel bir kahvaltı ile üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

Zararlı alışkanlıklardan uzak durun

Sigara ve alkolün yanında aşırı kafein tüketimi negatif enerjiyi tetikleyen unsurlar arasında yer alıyor. Sağlığı olumsuz yönde etkileyen bu alışkanlıklarınızdan kurtulmaya çalışın. Beslenme alışkanlıklarınızda da birtakım değişikliklere gidebilirsiniz. Hafif şeyler tüketmeye çalışın. Meyve ve sebzeye ağırlık vermeye çalışın.

Gün içinde kendinize zaman ayırın

Özellikle iş günlerinde mola saatlerinizde yemeğin ardından zihninizi arındırabileceğiniz aktivitelere yönelin. Etrafınızda bir park varsa birkaç dakika oturup iş dışında zihnizi başka şeylerle oyalayabilirsiniz. Bunun için birkaç sayfa kitap okumak da etkili olacaktır. Örnekleri sahip olduğunuz ortama göre çoğaltabilirsiniz.

Akşam yemeğinde aşırıya kaçmayın

Günü enerjik kapatmak için gün içinde uyguladığınız adımların yanında akşamları da birtakım noktalara dikkat etmelisiniz. Akşam yemeğinizi 7'den önce yemeye çalışın. Evdeki vaktinizi TV karşısında geçirmek yerine daha fadalı aktiviteler yapmaya özen gösterin. Eşiniz, çocuklarınız veya yakınlarınızla geçireceğiniz kaliteli vakit, enerjinizin düşmesini engelleyecektir. Böylece günü enerji kaybetmeden motive şekilde tamamlayabilirsiniz.

Euro.Message madebycat