Güne Pozitif Başlamanın Altın Kuralları - 10 NUMARA FIAT
GÜNE POZİTİF BAŞLAMANIN ALTIN YOLLARI

Güne Pozitif Başlamanın Altın Kuralları

Günümüzde pek çok kişi hayatın sıkıcılığından ve girederek monotonlaşan günlerden şikayet etmekte.

Günümüzde pek çok kişi hayatın sıkıcılığından ve girederek monotonlaşan günlerden şikayet etmekte. Bu durum zamanla kişiyi depresyona sürüklemekte ve hayattan zevk alamaz hale getirmektedir. Bu dururumu değiştirmek çok kolay. Güne nasıl başlarsanız devamı da o şekilde gelecektir. Bu noktadan yola çıkarak güne pozitif başlamanızı sağlayacak seçenekleri bir araya getirdik.

Gülümseyin

Sabah uyandığınızda ilk işiniz perdelerinizi açmak ve yeni doğan günü selamlayıp gülümsemek olsun. Kendinizi yeni bir güne daha başladığınız için şanslı görmeli ve bunun kıymetini bilmelisiniz.

Duş alın

Sabah saatlerinde alınan duş, zihnin açılmasını ve vücudun canlanmasını sağlayacaktır.

Kahvaltıyı kesinlikle atlamayın

Kahvaltı günün en önemli öğünleri arasında gelmektedir. Pek çok kişi iş sebebiyle kahvaltıyı sağlıksız besinlerle geçiştirmekte hatta kahvaltı yapmamaktadır. Vaktiniz yoksa kendinize kahvaltı edecek vakit yaratmak için güne biraz daha erken başlayabilirsiniz. Meyve suyu yanında domates, salatalık, peynir, ve yumurtadan oluşan bir kahvaltı ile güne sağlıklı başlayın.

Egzersiz yapın

Çalışan bireyler için sabahları egzersiz yapmak zor olabilir. Ancak hiçbir şey imkansız değildir. Toplu taşıma aracı kullanıyor ve mesai saati için vaktiniz varsa bir durak önce inerek işe yürüyerek gidebilirsiniz. Asansör yerine merdivenleri kullanabilir ve bunun gibi örneklerle fiziksel aktivitenizi artırabilirsiniz.

Kafeinden uzak durun

Pek çok kişi için kahve olmazsa olmazlar arasında gelmekte hatta uyanır uyanmaz ayılmak için kahve tüketmektedir. Ancak kafein vütutta sıvı kaybına neden olmaktadır. Gece boyunca yaşanan sıvı kaybının üzerine sabah tüketilen kahve ile vücut direncini iyice kaybetmektedir. Bunun yerine portakal veya greyfurt suyu ile su kaybını dengeleyebilir ve eneji depolayabilirsiniz.

Euro.Message madebycat