Beyaz Ekmeğe Sağlıklı Alternatifler - 10 NUMARA FIAT
BEYAZ EKMEĞE SAĞLIKLI ALTERNATİFLER

Beyaz Ekmeğe Sağlıklı Alternatifler

Uzmanlarca tüketilmesi sağlık açısından sorun olarak görülen ''Beyaz Ekmek'', her öğün sofralardan eksik edilmeyen gıdalar arasında gelmektedir.

Uzmanlarca tüketilmesi sağlık açısından sorun olarak görülen ''Beyaz Ekmek'', her öğün sofralardan eksik edilmeyen gıdalar arasında gelmektedir. Ekmeğin ucuz olması, tokluk hissi yaratması ve alışkanlıklarla öğünlerde olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Ancak ülkemizde oldukça fazla tüketilen beyaz ekmek; sağlık açısından zararlı etkiler taşımaktadır. Başta obezite olmak üzere pek çok hastalığı olumsuz etkileyen beyaz ekmek yerine tüketilebilecek oldukça fazla alternatif yer alıyor.

Kepek ekmeği

Her fırında ve markette bulunan kepek ekmeği, beyaz ekmeğe karşı tercih edilebilecek ilk seçenekler arasında yer alıyor. Beyaz una kepek eklenerek hazırlanan kepek ekmeği beyaz ekmeğe göre daha sağlıklıdır.

Çavdar ekmeği

Çavdar tahılının unundan elde edilen çavdar ekmeği; ununun lif, protein, potasyum, kalsiyum, demir, fosfor, magnezyum, mangan, B1 vitamini gibi besleyici özelliklerinden dolayı uzmanlarca önerilen ekmek çeşitleri arasında gelmektedir.

Tam buğday ekmeği

Beyaz ekmeğin en sağlıklı alternatifleri arasında gelmektedir. Buğdayın bütün olarak öğütülmesiyle elde edilen bir ekmektir. İçeriğindeki yoğun lif miktarı ile sindirimi yavaşlatarak vücutta uzun süreli enerji üretimi sağlamaktadır. Bunun yanında vitamin, mineral ve besin değeri bakımından oldukça zengindir.

Yulaf ekmeği

Yoğun lif ve protein özellikleri ile sindirimi kolaylaştıran ve bağırsakları rahatlatan yulaf ekmeği, diyetisyenlerin en fazla önerdiği ekmek çeşitleri arasında gelmektedir. Tokluk hissi vermesi, kolesterol düşürücü özellikleri ile de beyaz ekmeğe karşı en sağlıklı seçenekler arasında gelmektedir.

Euro.Message madebycat