Aile Tasarrufu Nasıl Sağlanır? - 10 NUMARA FIAT
AİLE TASARRUFU NASIL SAĞLANIR?

Aile Tasarrufu Nasıl Sağlanır?

Aile olmanın en güzel yanı hiç kuşkusuz bir olmak ve zorlukların üstesinden bir arada gelmektir.

Aile olmanın en güzel yanı hiç kuşkusuz bir olmak ve zorlukların üstesinden bir arada gelmektir. Sadece babanın çalıştığı orta halli ve düşük gelirli ailelerde, aile tasarrufu yapmak büyük fayda sağlamaktadır. Tüm aile bireylerinin uyacağı birtakım kurallarla çalışmadan da bütçeye katkıda bulunulabilir ve aile tasarrufu yapılabilirsiniz.

Kaynakların kullanımına dikkat

Elektrik, doğalgaz ve su gibi kaynakların kullanımında ne yazık ki gereken önem verilmiyor. Özellikle su kullanımında boşa harcanan su, faturayı etkilediği gibi doğal kaynakların tükenmesini de hızlandırıyor. Bu noktada aile üyeleri gereksiz kullanım konusunda uyarılarak ve dikkat edilerek tasarrufa gidilebilir.

Alışverişte liste kullanımı

Alışverişlerinizde liste kullanarak tasarruf yolunda önemli bir adım atabilirsiniz. Evdeki eksiklerinizi tek tek gözden geçirin ve gereksiz hiçbir şeyi listenize eklemeyin. Bu şekilde gereksiz harcamalardan kaçınabilir ve paranızı tasarruflu şekilde yönetebilirsiniz. Bunun yanında indirim zamanlarını takip etmekte de fayda var.

Temizlikte doğallık

Temizlik maddeleri oldukça yüksek maliyet taşımakta. Bunun yanında karbonat ve sirke gibi eski yöntemler ise hala popülerliğini korumakta ve etkili çözümler sunmakta. Bu noktada evde çamaşır deterjanınızı da kendiniz yapabilirsiniz. 1 kalıp parfümsüz bitkisel sabun, 1 bardak çamaşır sodası ve 1 bardak boraks ile oldukça düşük maliyete kendi çamaşır deterjanınızı yapabilirsiniz. Hoş bir koku elde etmek için karışıma birkaç damla lavanta veya melisa yağı gibi bitki yağı ekleyebilirsiniz.

Ev aletlerinde tasarruf

Bakımı yapılmayan elektrikli ev aletleri zamanla daha fazla enerji harcamaya başlamaktadır. Bunun yanında elektrikli ev aletlerinizin düzenli bakımını ve temizliğini yaparak kısa sürede bozulmasını engelleyebilir ve fazla enerji tüketiminden kaçınabilirsiniz.

Euro.Message madebycat