Yaz Yolculuklarında Arabanızda Olması Gerekenler - 10 NUMARA FIAT
Yaz Yolculuklarında Arabanızda Olması Gerekenler

Yaz Yolculuklarında Arabanızda Olması Gerekenler

Bütün kış özlemle beklediğimiz yaz mevsimi sonunda geldi. Isınan hava ile birlikte araçlarda da birtakım tedbirlerin alınmasının zamanı da geldi. Aracınızda bulunduracağınız birkaç küçük şey ile birlikte yaz yolculuklarını çok daha ferah ve konforlu bir şekilde geçirmeniz mümkün. Onlar nelermiş, gelin birlikte bakalım.

Güneş gözlüğü

Araç kullananların olmazsa olmazların biri güneş gözlükleridir. Aracınızın torpidosundan eksik etmemeniz gereken güneş gözlükleri sayesinde güneşin yol açacağı görüş kısıtını ortadan kaldırmanız mümkün. Seçtiğiniz gözlüğün polarize camlı olmasına dikkat edin.

Bol bol sıvı

Sıcak hava terlemenize ve vücudunuzun su dengesinin bozulmasına yol açar. Özellikle uzun seyahatlerde bol bol sıvı almaya ve vücudunuzun su dengesini korumaya özen gösterin. Yaz aylarında suyunuzun hep soğuk kalması için araç içi soğutucu ve termos gibi ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Serinletici minder

Konforlu bir yolculuk için ilk kural oturduğunuz koltuğun konforlu olmasıdır. Kışın sıcak tutan deri koltuklar yazın yolculuklarınızda zorlanmanıza neden olabilir ve ne yazık ki ne cam ne klima açmanız serinlemenize yardımcı olmaz. Bu gibi durumlarda serinletici özellikteki koltuk kılıfları, sıcaktan bunalmanızın ve terlemenizin önüne geçer.

Güneş kremi

Yazın aracınıza giren güneş ışınlarına oldukça fazla maruz kalırsınız ve güneş her zaman arkanızdan gelmez. Özellikle güneşin dik açılarla geldiği öğlen saatlerinde araç kullanırken cildinizi de güneşten korumanız gerekmektedir. Uzun yolculuklarda siz fark etmeden ciddi bir şekilde yanabilirsiniz. Güneşin olumsuz etkilerini en aza indirmek için ise yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmayı ihmal etmeyin.

Euro.Message madebycat