Aracınızın Torpidosunda Olması Gereken 5 şey! - 10 NUMARA FIAT
Aracınızın Torpidosunda Olması Gereken 5 şey!

Aracınızın Torpidosunda Olması Gereken 5 şey!

Araçlarda gerekli olan şeylerin saklandığı bölüm torpido gözüdür. Acil durumlarda ihtiyacımız olacak şeyleri depoladığımız bu alanda olmazsa olmazlar neler?

Önemli kişilerin telefon numaraları

Yolda başımıza her türlü durum gelebilir. Her duruma tedbirli olmak gerekmektedir. Geleneksel bir yöntem olsa da acil durumda aranacak kişilerin numaralarının yazılı olduğu bir defter torpido gözünde bulundurulması gereken ilk şeydir.

Şarj aleti

İletişimin günümüzde olmazsa olmaz haline geldiği bir gerçek. Hal böyle olunca da cep telefonları hayatımızın bir numaralı parçası haline geldi. Gelişen teknoloji sayesinde her işimizi kolaylıkla yapabildiğimiz akıllı telefonlar ne yazık ki şarj konusunda çok da akıllı değiller. Yolda şarj sıkıntısı yaşamamak için mutlaka yedek bir şarj aleti de torpido gözünde yer almalı.

El feneri

Akıllı telefonlar sayesinde artık el feneri kullanmaya çok gerek duymuyoruz ama yine de tedbiri elden bırakmayanlar ya da akıllı telefon kullanmayanlar için torpido gözünde bulunması gereken bir diğer ekipman el feneri. Özellikle gece yolculuklarını aydınlatan el feneri olmazsa olmaz.

Ruhsat

Aracınızın ve ruhsatınızın ayrılmaz bir ikili olduğunu unutmayın. Aracınızın ruhsatını evde ya da ofiste unutmak gibi sorunlar yaşamamak için onu saklayacağınız en doğru yer torpido gözüdür.

Kaza tespit tutanağı

Ne zaman neyin olacağının belli olmadığı trafikte torpidonuzda bulunması gereken bir diğer önemli eşya ise kaza tespit tutanağıdır. Bu sayede ufak bir kaza durumunda trafikte saatlerce beklemenize gerek kalmaz.

Euro.Message madebycat