Yakıt Deposunda Temizlik Zamanı! - 10 NUMARA FIAT
Yakıt Deposunda Temizlik Zamanı!

Yakıt Deposunda Temizlik Zamanı!

Aracınızın hayat kaynağı olan yakıt depolarının temizliği aracının dışı kadar içine de önem verenler için olmazsa olmaz. Yakıtınız azaldığında ya da aracınıza fazla yüklendiğinizde aracınız deponuzdan ani ve fazla yakıt çekebilir. Aracınız bunu size arıza lambasını yakıp söndürerek haber verir. Bu uyarıyı aldığınızda ve özellikle eski bir model araç kullanıyorsanız göz atmanız gereken ilk yer yakıt deposudur. Zira yakıt deponuz muhtemelen pis ve temizlenmeye ihtiyacı var. Peki, yakıt deposu temizliği nasıl yapılır?

Yakıt deposu nasıl temizlenmeli?

Piyasada birçok yakıt sistemi temizleyici ürün mevcut. Bunları düzenli olarak deponuza uyguladığınızda aracınızın hem depo zemininde hemde yakıt sisteminde tortu birikmesi olmayacaktır. Ancak bu ürünleri düzenli olarak kullanmadınız ve iş işten çoktan geçti. O zaman yapacağınız tek şey deponuzu temizlemek olacaktır. Yakıt deponuzu temizlemek için bir profesyonelden yardım alabileceğiniz gibi bu işlemi kendiniz de yapabilirsiniz. Bu işlem için ihtiyacınız olan şeyler ise sadece yakıt deposu temizleyicisi, hortum ve su.

  • İşleme başlamadan önce aracınızın deposunda hiç yakıt kalmadığından emin olun. Hatta gerekirse içerisindeki yakıtı bitirmek için aracınızı çalıştırın.
  • Sonrasında aracınızın kullanma talimatına bakarak yakıt deposunun nasıl söküleceğini inceleyin.
  • Depoyu söktükten sonra depo temizleyici ürünün üstündeki yönergeleri uygulayarak doldurun. Çünkü kullanacağınız su miktarı aracın deposunun boyutuna göre farklılık gösterebilir.
  • Deponuza doldurduğunuz solüsyonun etki etmesi, kir, pas ve diğer çökeltilerin temizlenmesi için birkaç saat bekleyin.
  • Sonrasında hortum yardımıyla yakıt deponuzu iyice yıkayın.
  • Deponun iyice kuruması için 24-48 saat arası beklemeniz gerekiyor. Tamamen boş ve kuru olduğundan emin olduğunuz deponuzu tekrar aracınıza yerleştirin.
Euro.Message madebycat