Park Sensörü Kullanmanın Avantajları - 10 NUMARA FIAT
Park Sensörü Kullanmanın Avantajları

Park Sensörü Kullanmanın Avantajları

Hem yeni araç kullananların hem de uzun süredir trafikte olanların tecrübe farketmeksizin en sık yaşadığı problemlerden biri park sorunudur. Bir anlık dikkatsizlik ya da göremediğimiz nesneler kazalara neden olabilir. Sürücüler park ederken bazen nesneleri görmekte zorlanabilirler. Böyle durumlarda park sensörleri sürücülerin işleri kolaylaşır. Park sensörü otomobil ile yakın çevresindeki nesneler arasındaki mesafeyi hesaplayarak sürücüye bildiren çok önemli bir donanımdır. Park sensörleri aracın çevresindeki nesnelere yakınlığını ses olarak kullanıcıya bildirir. Aracın nesneye yakınlığına göre ses artar ve en yakın olduğu anda ses artarak sabitlenir. Böylece sürücünün sorunsuz ve güvenli bir şekilde park etmesine yardımcı olur.

Riskleri ortadan kaldırın

Park sensörleri hem güvenlik hem de konfor açısından çok büyük önemi olan sistemlerdir. Park etme esnasında aracın etrafındaki göremediğimiz tüm nesneleri bizim için gören ve uyarı sinyalleri ile belirten bu sistem park esnasında aracınıza zarar gelmesinin önüne geçer. Bunun yanı sıra yakıt tüketimi ve zamandan da tasarruf etmenizi sağlar. Güvenli bir şekilde park etmenize yardımcı olan park sensörleri sayesinde başkalarına zarar verme riskiniz de minimuma iner.

Dikey cisimlere dikkat!

Park sensörü araçların arkasındaki cisimleri görse de algılayamadığı cisimler olabilir. Park sensörleri dik ve uzun cisimleri algılamakta güçlük çekebilirler. Bu yüzden her ne kadar park sensörü kullansanız da park edeceğiniz bölgenin park için uygunluğuna saptamada aynaları da kullanın.

Kameralı park sensörleri

Günümüzde yaygın olarak sesle uyaran sensörler kullanılsa da en gelişmiş olanları kameralı park sensörleridir. Hem sesli hem de görsel olarak uyaran bu sensörler sürücünün doğru yere park etmesi açısından çok faydalıdır.

Park sensörünü sonradan da taktırabilirsiniz

Yeni model araçların neredeyse hepsinde park sensörü bulunur. Ancak aracınız eski bir modelse sonradan park sensörü taktırmanız da mümkün. Hem uygun fiyatlı oluşu hem de montajının kolay olması sebebiyle aracınız için kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir teknolojidir. Ancak park sensörünü işin uzmanı kişilere taktırmak gerekmektedir çünkü çevresel etkenlerden dolayı park sensörünün içine su kaçma ve dolayısıyla bozulma ihtimali vardır. İşin uzmanıyla çalışmak park sensörünüzün uzun ve sağlıklı bir şekilde çalışmasında olumlu etkisi olacaktır.

Sensörlerinizi temiz tutun

Yaz kış fark etmeksizin her mevsim çalışan sensörlerinizin üzerinde kir birikmesi sensörünüzün cisimleri algılayamamasına neden olur. Bu sebeple sensörünüzün problem çıkarmaması için temiz tutulmasına özen gösterin.

Euro.Message madebycat