Dolu Yağışından Aracımı Nasıl Koruyabilirim? - 10 NUMARA FIAT
Dolu Yağışından Aracımı Nasıl Koruyabilirim?

Dolu Yağışından Aracımı Nasıl Koruyabilirim?

Genellikle yaz ve kış mevsimi geçişlerinde görülen dolu yağışı pek çok etmenin etkisiyle her an yaşanabilecek yağışlar arasında geliyor. 27 Temmuz'da İstabul'da meydana gelen ve pek çok araç kaportası-camı, ev ve iş yeri camına zarar veren dolu yağışı bu duruma verebileceğimiz en güzel örnekler arasına yer alıyor. Bu noktadan yola çıkarak olası bir dolu yağışına karşı alınacak önlemleri sizler için bir araya getirdik.

1-Dolu vurgunları için mutlaka aracınıza kasko yaptırın. Dolu yağışında sert ve iri olan taneler araçların kaportasında ciddi çökmelere neden olabiliyor. Bunun yanında ceviz büyüklüğünde gerçekleşen dolu yağışında ise camlar kırılabiliyor. Tüm bunlar ciddi masraflara neden oluyor. Bu yüzden araçları pek çok noktadan korumaya alan kasko, dolu yağışına karşı alınabilecek en etkili önlemler arasında gelmektedir.

2-Aracınızın kasko teminatlarında doğal afet ve terör maddesinin olmasına dikkat edin. Pek çok kaskoda bu madde yer almıyor. Mevcut kaskonuzu kontrol ederek bu maddeyi etkinleştirebilirsiniz.

3-Kasko ile alacağınız önlemlerin yanında farklı önlemler de alabilirsiniz. Aracınızda bulunduracağınız battaniye veya karton gibi malzemeler dolu yağışı sırasında aracınızı korumaya alacaktır.

4-Yolculuk sırasında dolu yağışına maruz kaldıysanız yapacağınız en etkili şey; aracınızı uygun bir yere çekmek olacaktır. Aracınızda bulanan battaniye vb. malzemeleri aracınızın üzerine örtmeniz faydalı olacaktır. O sırada kullanabileceğiniz hiçbir malzeme yoksa aracınızın paspasları da koruyucu bir görev üstlenecektir.

Euro.Message madebycat