Evcil Dostunuz İle Araba Yolculuğunda Dikkat Edilmesi Gerekenler - 10 NUMARA FIAT
Evcil Dostunuz İle Araba Yolculuğunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evcil Dostunuz İle Araba Yolculuğunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ailelerimizin parçası haline gelen evcil hayvanlarımızı uzun seyahatlere çıktığımızda geride bırakmak istemiyoruz. Ancak onlarla birlikte uzun mesafeler kat ederken birçok sorunla da karşı karşıya gelebiliyoruz. Gelin bu tüylü çocuklarımızla çıkacağımız seyahatleri nasıl sorunsuz geçirebiliriz, birlikte bakalım.

1-Onları birkaç gün önce araca götürmeye başlayın ve kısa sehayatler yapın. Bunu da küçük bir eğitim olarak görebilirsiniz. Bu alıştırma evresinde evcil dostunuzun davranışlarını gözlemleyebilirsiniz. Araç içinde rahatça dolaşan evcil hayvanlar dikkat dağıtabilir. Bu yüzden tüylü dostunuzun arka koltukta olması daha sağlıklı olacaktır. Bunun yanında onun ve sizlerin güvenliği için evcil hayvanlara özel olarak tasarlanan emniyet kemerlerinden edinebilirsiniz.

2-Onları da araç tutabilir. Seyahat öncesi veterinize giderek araç tutmasına karşı gerekirse medical önlemler alabilirsiniz. Seyahat öncesinde yürüyüyüş ve oyun ile evcilinizi iyice yormanız yolculuk boyunca uyumasını ve sakin kalmasını sağlayabilir. Bunun yanında 2-3 saate bir vereceğiniz molalar ile minik dostlarınızın da ihtiyaçlarını karşılamasını ve temiz hava ile rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

3-Evcilinizin türüne ya da hareketliliğine göre taşıma çantası da kullanabilirsiniz.

4-Mama, su kabı, ödül bisküvisi ve en önemlisi sağlık karnelerini unutmayın. Yolculuklarda bir şeyler atıştırma bizler kadar onların da hakkı. Bunun için en sevdiği atıştırmalıklardan yanınıza alabilirsiniz. Su ihtiyacını rahat şekilde gidebilmesi için su kabını da yanınıza almanız faydalı olacaktır. Sağlık karneleri ise yolculuk ve konaklama sırasında karşılaşacağınız problemlere karşı rahat etmenizi sağlayacaktır…

Keyifli yolculuklar…

Euro.Message madebycat