Çocuklarla Huzurlu Bir Tatil Geçirmenin İpuçları - 10 NUMARA FIAT
Çocuklarla Huzurlu Bir Tatil Geçirmenin İpuçları

Çocuklarla Huzurlu Bir Tatil Geçirmenin İpuçları

Yaz gelince çocuklarla birlikte ailece güzel bir tatil geçirmeyi kim istemez. Ama bunun için iyi bir planlama ve hazırlık yapmak şart. İşte hiç strese girmeden çocuklu tatil yapmanın ipuçları:

1- Tatil yerine karar verirken çocuklarınızın da fikrini alın Tatil planlamasında çocuklarınızdan yardım isteyerek onların hem heyecanlanmalarını sağlayabilir, hem de konaklayacağınız yerle ilgili sonradan problem yaratmalarını önleyebilirsiniz. Önceden belirlediğiniz 3 seçeneği onların da oylamasına sunun, son kararda onların da fikri olsun.

2- Tatil kurallarınızı baştan belirleyin Tatilde çocuklarınızla stresli zamanlar yaşamak istemiyorsanız, kurallarınızı baştan koymanızda fayda var. Ne zaman uyunacağı, hangi saatler arasında güneşe çıkılmayacağı gibi temel kuralları önceden bilirse, O da sizi üzmemek için özenli davranacaktır.

3- Tatil harçlığına sınırlama getirin Tatil moduna giren çocuğunuzun tatil bütçeniz dışında beklentileri stres nedeni olabilir. Tatil harçlığını baştan vererek parasını nasıl harcayacağına dair sorumluluk almasını sağlayabilir, hem de bütçenizi kontrol edebilirsiniz.

4- Odada birlikte eğlenebileceğiniz aktiviteler planlayın Akşamları birlikteyken ya da olası yağmurlu bir günde eğlenceli vakit geçirmek için aktiviteleri önceden planlayın. Örneğin yanınıza ailece oynanacak kutu oyunları ve eğlenceli kitaplar alabilirsiniz. Tabletinize kaydedeceğiniz eğlenceli bir film bile çok güzel bir akşam geçirmenize katkı sunabilir.

5- Uçuş ve yolculukları geceye ayarlayın Gündüz yolculuklarında çocuklar sıkılabilir. Bu nedenle uzun yolculuklarınızı geceye planlayarak, bu süreyi çocuklarınızın uykuda ve huzurlu geçirmelerini sağlayabilirsiniz

6- Çocukların yorulunca huysuzluk yapabileceklerine hazırlıklı olun Özellikle uzun yolculuklarda huysuzluk anlarında işe yaraması için çocuğunuzun en sevdiği birkaç oyuncağını, sevdiği atıştırmalıkları ve sevdiği hikaye kitaplarını yanınızda bulundurun. Çocukların huysuzluklarının geçici olduğunu aklınızdan çıkarmayın; onlar huysuzlanınca siz sakin kalmaya gayret edin.

7- Bonus; esnek olun Unutmayın tatildesiniz! Biraz esnek olun. Beklenmeyen aksilikler çıksa dahi kimse sizin ve ailenizin keyfini kaçıramaz...

Euro.Message madebycat