Biraz Yavaşlamak ve Hayattan Daha Çok Keyif Almak için Öneriler - 10 NUMARA FIAT
Biraz Yavaşlamak Ve Hayattan Daha Çok Zevk Almak İçin Öneriler

Biraz Yavaşlamak ve Hayattan Daha Çok Keyif Almak için Öneriler

O kadar hızlı ki hayat; bir de bakıyoruz çoğu şeyin keyfine varmadan yıllar geçip gitmiş... Sizce de biraz yavaşlamak ve anın tadını çıkarmak gerekmez mi?

Biraz mola verin!

Aynı anda birden fazla şeyle uğraşırken yaptığınız işlerden elbette zevk alamazsınız. Bunun için yaptığınız işlerden önemli olanlara öncelik verip, aciliyeti olmayanları araya sıkıştırmayarak biraz nefes almayı deneyebilirsiniz. İşleriniz ya da müşteri randevularınız arasına küçük molalar yerleştirin, bu sayede gününüz daha keyifli geçebilir.

Şimdiki anı yaşayın!

Yaşadığınız anın içinde olun. Geçmişin pişmanlıklarını düşünerek ya da geleceğin kaygılarını yaşayarak içinde bulunduğunuz andan keyif alamazsınız. Geçmişe veya geleceğe odaklanmak yerine kendinizi şu anda yaptığınız şeye ve şu anda birlikte olduğunuz insanlara odaklayarak yaşadığınız andan keyif almaya bakın.Çünkü hayat gerçekten çok hızlı geçiyor ve şu anın bir tekrarı yok!

Doğanın güzelliklerini hissedin!

Zamanımızı evde, ofiste, arabada, otobüste geçirmekten doğayı neredeyse unutuyoruz. Temiz hava, yeşillik, bir dere kenarı ya da deniz kenarında doğanın verdiği huzuru hissetmek için mutlaka zaman ayırın. Hatta mümkünse açık havada egzersiz yapın. Yürüyün, koşun, tırmanın, yüzün... Teninizde rüzgarı, denizin tuzlu suyunu hissedin ve doğayı sevin.

Yemeklerinizi yavaş yavaş yiyin!

Çoğumuz, özellikle de iş günlerinde sadece doymak için beş dakikada ayak üstü sanki görevmiş gibi hızlı hızlı yemek yiyoruz ve yediğimiz şeylerden zevk almıyoruz. Oysa ağzınıza götürdüğünüz her lokmanın tadına vara vara yani yavaş yemek yediğinizde, hem daha sağlıklı hem de daha keyifli olursunuz.

Yaptığınız her şeyi zevk alarak yapın!

Yapmakta olduğunuz şey her ne olursa olsun ondan keyif almaya çalışın. Hiç hoşlanmadığınız bir işi yaparken bile mesela bardağınızı yıkarken acele etmek yerine suyu hissedin, bardağı hissedin, temizliği hissedin. Eğer bunu alışkanlık haline getirebilirseniz, bütün işleri nasıl keyifle yaptığınıza kendiniz bile şaşırabilirsiniz.

Aslında hayat, keyif almayı bilenlere o kadar güzel mucizeler ve sürprizler sunuyor ki...

Euro.Message madebycat