Moto Kurye Nasıl Olunur? - 10 NUMARA FIAT
Moto Kurye Nasıl Olunur?

Moto Kurye Nasıl Olunur?

Özellikle İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerdeki trafik sorunu yalnızca işe ve eve yetişmeyi değil kargo ulaşımlarını da olumsuz etkiliyor. Bu noktada çözüm ise moto kuryelerde aranıyor. Yeni bir iş alanı olarak ülkemizde hızla yükselen moto kuryelik hakkında tüm detayları bir araya getirdik.

Aranan özellikler

• Moto kurye olmak için öncelikle 18 yaşını geçmiş olmak ve A2 ehliyetine sahip olunması gerekmektedir.

• Motosiklet kullanımına ve kurallarına hakim olunmalıdır.

• Görev yapılacak şehrin ve semtin sokaklarına hakim olunması ve iyi bir yön bilgisine sahip olması gerekmektedir.

• Pek çok firma motosiklet temini yapmakta ancak çoğu firma kuryenin kendine ait bir motorun olması beklemektedir. Bu yüzden kendi motorunuz olması faydalı olacaktır.

•Koruyucu kıyafetlere ve kaska sahip olunması gerekmektedir.

Moto kurye olmak için özel bir eğitim veya belgeye sahip olmanız gerekmiyor. Yukarıdaki maddelere hakimseniz bir firmaya bağlı olarak veya bireysel olarak moto kurye olabilirsiniz. Bireysel olarak ilerleyecekseniz kendinize bir web sitesi açmanız faydalı olacaktır. Bu web sitesine kullanıcıların size güvenmelerini sağlayacak özelliklerinizi, iletişim bilgilerinizi ve varsa referanslarınızı yazabilirsiniz. Bunun yanında kurye siparişinin internet üzerinden yapılmasını sağlayacak bir opsiyon da oluşturabilirsiniz. Böylece kullanıcılarınız siparişi direkt web sitesi üzerinden gerçekleştirip takibini sağlayabilir. Böylece kişisel olarak ilerlediğiniz işte kurumsal bir imaj sergileyebilir, güveni ve tercih edilirliği artırabilirsiniz.

Euro.Message madebycat