En Şifalı Kazanç Kapısı: Aktar - 10 NUMARA FIAT
En Şifalı Kazanç Kapısı: Aktar

En Şifalı Kazanç Kapısı: Aktar

Dünyada giderek artan hastalar, şifa bulmak için alternatif tıbba başvuruyor. Bazen tedavilere ek bir yöntem olarak bazen de tamamen bitkisel yöntemlerle hastalıklarına çare arayan günümüz insanı artık sıklıkla aktarları ziyaret ediyor. Herkesin bu kadar talep gösterdiği aktarlar, yatırımcılar için de yeni bir kazanç kapısı olarak karşımıza çıkıyor. Alternatif tıbbın günden güne önem kazandığı çağımızda siz de aktar dükkanı açarak kendi işinizi kurabilirsiniz.

Aktar dükkanımı nereye açmalıyım?

Aktar dükkanı açacaksanız en önemli şey konum. Seçtiğiniz lokasyonun çarşı ortasında ya da insan sirkülasyonun yoğun olduğu bir bölgede olmasına dikkat edin. Aktarlar her zaman farklı kokularla müşteriyi kendisine çeker. Eğer dükkanınızı çarşı gibi işlek bir yere açamazsanız da kahve öğüterek müşterileri kendinize çekebilirsiniz.

Aktar açmak için gerekli belgeler neler?

Aktar dükkanı açmak için ilk olarak Sağlık Bakanlığından Bitkisel Drog Satış Belgesi almanız gerekiyor. Bu belge çeşitli eğitimler sonunda size veriliyor. Belgenizi aldıktan sonra ise ürünlerinizin kalite kontrollerine dair Sağlık Bakanlığından onay aldıktan sonra artık dükkanınızı açabilirsiniz.

İyi bir aktar olmak için nelere dikkat etmeliyim?

• Dükkanınızı dizayn ederken bol bol raf yaptırmanızı öneriyoruz. Ürünlerin herkes tarafından görülebilir ve seçilebilir olması için uygun bir şekilde tasarlanmış raflara ihtiyacınız var.

• Eğer bir aktar dükkanı açtıysanız sattığınız ürünler hakkında doğru bilgilere sahip olmanız ve gelen müşteriyi taleplerine gör doğru ürünü almaya yönlendirmelisiniz.

• Aktarınızda satılan ürünlerin kaliteli ve kullanılır olmasına özen gösterin. Bu yüzden tedarikçinizi seçerken iyi bir araştırma yaparak güvenilir olduğundan emin olun.

• Ürün çeşitliliğinizin çok olmasına dikkat edin. Dükkanınızda doktorların da çeşitli hastalıklar için önerdiği ürünleri mutlaka bulundurun. Çünkü insanlar doktorların önerdiği ürünleri almayı daha güvenilir ve sağlıklı bulurlar.

• İnsanların şifa bulmak için geldiği aktarların hijyen konusuna ekstra özen göstermesi gerekiyor. Bu nedenle dükkanınızı her zaman temiz ve tertipli tutun.

• Ürünlerinizin tarihlerini mutlaka kontrol edin ve tarihi geçmiş ürünleri asla müşterilerinize vermeyin.

• Aktarınıza müşteri çekmek için kapısını daima açık tutun. Baharat kokuları müşterileri size doğru çekecektir.

• Müşterilerinizle sohbet edin. Şifa bulmak için gelen müşterilerinizin sıkıntılarını dinleyerek ona doğru yönlendirmelerde bulunun.

• Aktar dükkanları sadece şifalı otlar ve baharatların satıldığı yerler değildir. Günümüzde birçok aktar kişisel bakım ve güzellik ürünlerinin yanı sıra süt ve süt ürünleri, çikolata ve şekerleme gibi ürünlere de raflarında yer veriyor. Siz de ürün gamınızı genişletmeye çalışın.

Euro.Message madebycat