Tatlı Mı Tatlı Bir İş : Yeni Nesil Lokma Dükkanı - 10 NUMARA FIAT
Tatlı Mı Tatlı Bir İş : Yeni Nesil Lokma Dükkanı

Tatlı Mı Tatlı Bir İş : Yeni Nesil Lokma Dükkanı

''Lokma tatlısının üzerine çikolata mı olurmuş?'' ''Bence çok ağır olur ''dediğinizi duyar gibiyiz. Ancak her gün yeni bir lokasyonda karşımıza çıkan lokmacı dükkanlarının doluluk oranı bu soruların geçerliliğini kaybettiğinin kanıtı gibi. Dükkanların önündeki kuyruklardan da belli olduğu üzere insanlar artık yeni tatlara oldukça açık. Gün geçmiyor ki bir köşe başında yeni bir lokmacı dükkanı görmeyelim. Peki tüketici tarafından bu kadar talep gören yatırımcıları için de parlak iş kollarında arasında yer alan yeni nesil lokmacı nedir?

Yeni nesil lokma dükkanı nedir ?

Yeni nesil lokma geleneksel lokmaya alternatif olarak şerbetsiz ancak çikolata ile tatlandırılarak gıda sektöründe yerini alan bir tatlı çeşidi.

Geleneksel lokma tatlısından farkı nedir?

Geleneksel lokmada tatlı hamuru kızartma işleminden geçtikten sonra şerbetlenerek sunuluyor ancak yeni nesilde bu hamurun içi özel olarak hazırlanan dolgu kremasıyla dolduruluyor ve şerbet kullanılmıyor. Onun yerine üzerine aynı waffleda olduğu gibi tüketicinin isteğine göre çikolata, karamel, meyveli sos ya da şekerlemeler eklenerek servis ediliyor.

Yeni nesil lokmacı açarken nelere dikkat edilmeli?

Lokasyon

Bu işte başarılı olabilmek için seçeceğiniz lokasyon oldukça önemli. Yeni nesil lokmacıların müşterileri genelde gençlerden oluşuyor. Yeni tatlara her zaman açık olan gençlerin son zamanlarda ilgisini çekmeyi başaran bu lezzetten fazla satmak istiyorsanız lokasyon olarak da gençlerin yoğunlukta olduğu yerleri tercih etmelisiniz. Bu bağlamda lise ve üniversitelere yakın olan bölgeler oldukça ideal gözüküyor. Üzerindeki çikolata hızlıca donduğu için sıcak tüketilmesi gereken bu ürün paket servise pek uygun değil. Dolayısıyla da ya al- götür şeklinde hizmet vermek ya da büyük bir mekan tutmak gerekiyor. Eğer büyük bir mekan açmayı düşünüyorsanız civarda otopark olmasına dikkat etmeniz dükkanınıza daha fazla müşteri çekmenizi sağlayacaktır.

Mimari

Yeni nesil lokmacılar mimari olarak da farklılaşıyor. İşe ilk olarak tabelanızdan başlayın deriz çünkü insanlar ilk olarak tabelanızı görüp dükkanınıza gelecekler. Bunun için zaman ve para harcamaktan da çekinmemelisiniz zira tabelanızı bir kere yaptıracaksınız ve insanlar sizi o tabela ile tanıyacaklar. İç mekan tasarımında da yeni nesil ürününüze uygun olarak modern mimari çizgilerin hakim olduğu bir dekorasyon tercih edebilirsiniz. Daha çok genç müşterilerinizin olacağını düşünürsek onlara hitap edecek parçalar ve renkler kullanmanız da uygun olacaktır. Dükkanınızı kendiniz dekore edebileceğiniz gibi bütçeniz müsaitse bir iç mimardan destek alabilirsiniz.

Ürün çeşitliliği

Gıda sektöründe hizmet veriyorsanız kullandığınız ürünlerin kalitesi oldukça önemlidir. En kaliteli malzemeleri kullanarak hizmet veren işletmeler her zaman en çok tercih edilenler olmuştur. Kaliteli ürününün yanı sıra çeşitlilik de lokmacılıkta oldukça önemli. Sütlü, bitter ve beyaz çikolata alternatifleri başta olmak üzere farklı meyveler kullanılarak elde edilmiş soslar, doğal şekerlemeler dükkanınızda görsel bir zenginlik oluştururken müşteriler için de cazibe unsuru olabilir. Unutmayın, ne kadar çok ürününüz varsa o kadar çok müşteriniz olur. Tatlı kazançlar!

Euro.Message madebycat