Başarının Altın Anahtarı: Mutlu Personel - 10 NUMARA FIAT
Başarının Altın Anahtarı: Mutlu Personel

Başarının Altın Anahtarı: Mutlu Personel

Bir şirkette en önemli unsurlardan biri şüphesiz ki çalışan mutluluğu. Zira çalışırken mutlu olan kişiler iş yerlerine daha bağlı, işlerinde daha verimli ve yaratıcı olurlar. Kısacası çalışanlar işlerini ve şirketlerini sevdikleri zaman kaliteli hizmet verirler ve bu da şirketin başarısına yansır. İşte sizlere mutlu personel yaratmanın sırları….

Fikirlerini dinleyin

Çalışanların fikirlerine önem vermeli, söylediklerini dikkate almalısınız. Onlara bir takım olduğunuzu ve takımın en önemli oyuncuları olduklarını hissettirmek için onların fikirlerine değer verin.

Takdir edin

Tüm çalışanlar yaptıkları işin takdir görmesinden ve ödüllendirilmesinden memnun olurlar. Ne yaptığını bilerek iyi işin iyi sonuçlar yarattığını görüp olağanüstü performansın fark edilip gerek prim gerek ödüllendirmeyle takdir edildiklerinde, mutlu olurlar.

Özel hissettirin

Doğum günleri, evlilik, doğumlar ve vefatlar gibi özel durumlarda çalışanın yanında olmak çok önemli. Bunun için belli sistemler kurmak personelinizi mutlu ederken sizin de işlerinizi kolaylaştıraktır. Bu gibi küçük mutluluklar yüksek motivasyon, bağlılık ve adanmışlık sağlar.

Ödemelerini düzenli yapın

Sizin başarınızda en önemli rolü oynayan personelinizin ödemeleri konusunda hassas olun. Günü geçirilmeden ödenen maaş, düzenli yapılan zamlar ve arada verilen küçük ikramiyelerle personelin işe olan motivasyonunu hep yüksek tutmanız mümkün.

Onlara uygun çalışma saatleri yaratın

İşletmeniz uygun ise personelin yaşam koşullarına ve fizyolojik özelliklerine göre çalışma saatlerinde küçük düzenlemeler yaparak daha verimli ve mutlu bir şekilde çalışmalarını sağlayabilirsiniz. Örneğin; okulda çocuğu olan kişiler için mesaiye erken başlama ve erken bitirme imkanı verebilir geceleri çalışmaktan keyif alanlar için geç başlayıp geç çıkma gibi bir alternatif sunabilirsiniz.

Bir araya gelin

Çalışanlarınızla bir araya gelebileceğiniz toplu organizasyonlar hem onları daha yakından tanımanıza olanak sağlar hem de onların motivasyonu üzerinde ciddi olumlu etkiler yaratır. Birlikte gidilen piknikler, yenilen yılbaşı yemekleri ya da şirketi içinde yapılan spor etkinlikleri keyifli alternatifler olabilir.

Euro.Message madebycat