Hazır Giyim Mağazası Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler - 10 NUMARA FIAT
Hazır Giyim Mağazası Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hazır Giyim Mağazası Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kendi zevkinize güveniyor, kombin yapabilme konusunda insanları doğru yönlendirebileceğinize mi inanıyorsunuz? Bunun için de bir giyim mağazasının hayalini mi kuruyorsunuz? Eğitimini alan ya da zevkine güvenerek hazır giyim sektörüne ufak bir mağaza ile giriş yapmak isteyenlere altın değerinde tavsiyelerimiz var.

Pazarını belirleyin: Pazarını belirleyebilmek için kitlenizi iyi tercih etmeniz gerekiyor.Kime hitap edeceğinizi belirleyin.

İsminizle fark yaratın:Mağazanızın konseptine uyumlu bir isim seçin akılda kalıcı olun. Bunun için aklınıza gelen isim alternatiflerini fikirlerine güvendiğiniz kişilerin oylamasına sunabilirsiniz.

Tedarikçilerinizi titizlikle seçin: Mağazanızın konseptini belirlediniz. Sıra geldi konsepte ve uygun ürünlerin seçilmesine. Piyasadaki güvenilirliğinden emin olduğunuz ve siparişleri gününde teslim eden tedarikçileri bularak onlarla çalışın.

Lokasyon belirleyin: İyi bir lokasyon seçimi mağazanızın başarısına olumlu etkiler yaratır. Gelecekte büyüme imkanı öngörülen ve trafiğin yoğun olduğu bölgeyi tercih edebilirsiniz. Alışveriş yapanlar için park yeri olduğuna da dikkat edin.

Reyon düzeni: Mağaza atmosferi ve ve zekice kurgulanmış bir reyon düzeni satışlar üzerinde olumlu etki yaratır. Bir temel ürün reyonundan diğer bir temel ürün reyonuna geçiş kanalında yerleştirilen tamamlayıcı ürünler iyi bir çekim sağlayabilir, dolayısıyla satışları artırabilir.

Personel seçiminde dikkatli olun: Giyim mağazalarında belki de en önemli unsur personel seçimidir. Mağazada çalışan personel müşterilerinizle bire bir iletişim kuracak ilk kişidir. Personel işe alırken satış kabiliyeti ve kişilik özellikleri birincil önemdedir. Bu özelliklere sahip personeller gelişmeye açık olduğundan onları daima eğitebilirsiniz. Diksiyonu düzgün, iletişim becerileri yüksek olan personel seçimi sizin için uygun olacaktır. Ayrıca müşterilere doğru tavsiyeler verebilmesi için moda ile gerçekten ilgili olan kişiler seçin.

Sosyal medyanın gücünü kullanın: Sosyal medya günümüzün olmazsa olmazı. Sosyal medya hesaplarınızı yönetirken reklamınızı yapabilir ya da ücretli reklam kullanabilirsiniz.

Euro.Message madebycat