AVM'lerde Stant Açmak İsteyenlere Tavsiyeler - 10 NUMARA FIAT
AVM'lerde Stant Açmak İsteyenlere Tavsiyeler

AVM'lerde Stant Açmak İsteyenlere Tavsiyeler

Birçok ürün grubunu tek çatı altında toplayan alışveriş merkezleri günümüzde en çok tercih edilen alışveriş noktaları haline geldi. Gıdadan teknolojiye, giyimden kişisel bakım ürünlerine kadar akla gelecek her ürünü bulabildiğimiz AVM'lerde dükkan kiraları çok yüksek olsa da stant açmak çok yüksek bütçe gerektirmiyor. Peki AVM'lerde stant açmanın maliyeti nedir; hangi ürünleri satışa sunmak kar getirir? Tüm bu soruların yanıtını sizler için derledik.

AVM'de stant açmanın avantajları

Düşük fiyatlı ürünler satıldığı için alım gücü düşük müşterileri de çeker, dolayısıyla kazançlıdır. Başlangıç için tam teşekkülü mağazalar kadar yüksek bir bütçe gerektirmez. Ayrıca genel olarak franchising sisteminde oldukları için müşteri bulmak ya da markalaşmayı beklemek gibi derdiniz olmaz.

Satacağınız ürünü belirleyin

Stantlar genel olarak müşterinin hemen alıp gideceği ürünlerin satılmasına yönelik olarak tasarlanmıştır. Hediyelik eşya, oyuncakçı, gıda, organik ürünler stantlarda kolaylıkla müşteri çekebileceğiniz ürünlerin başında geliyor. Özellikle gıda satacaksanız hızlı bir şekilde hazırlanmasına, müşterinin ürünü ayak üstü tüketip gidebilmesine yönelik ürünleri seçmelisiniz. Eğer gıda değil hediyelik eşya gibi bir ürün satmayı planlıyorsanız da pahalı ürünlerden uzak durun. Çünkü stant formatları yüksek gelir düzeyli değil orta sınıf gelir düzeyine sahip kişilere uygundur.

Konum belirleme

İdeal konum için ürünün cinsi, boyutu ve fiyatı belirleyici faktördür. Standınızın konumunun insan sirkülasyonunun yoğun olduğu bir bölgede konumlanmasına dikkat edin. Satacağınız ürün doğrultusunda kendinize AVM'de uygun bir bölüm seçmeniz gerekiyor. Örneğin yiyecek içecek stantları için AVM'lerin giriş kısımları değil dip kısımları daha uygundur. Mağazaları gezip alışveriş yapan müşteriler yorulduklarında standınıza uğrayıp bir şeyler atıştırmak isteyebilirler. Eğer çocuklara ve gençlere yönelik ürünler satmayı planlıyorsanız, çocuk giyim mağazaları ve sinema salonlarının yakınında bir konum belirlemeniz sizin için avantajlı olacaktır.

Nasıl açabilirim?

Öncelikle franchising sistemine girmek istiyorsanız franchise veren firmaları araştırarak kendiniz için en doğrusu ile iletişime geçmelisiniz. Kendi oluşturacağınız bir stant hayal ediyorsanız bunun için de öncelikle AVM yönetimi ile iletişime geçmeli, size sağlayacakları metrekareye göre stant oluşturmalısınız.

Euro.Message madebycat