İşinizi Yaz Rehavetinden Koruyun - 10 NUMARA FIAT
İşinizi Yaz Rehavetinden Koruyun

İşinizi Yaz Rehavetinden Koruyun

Havaların ısınmasıyla birlikte yaz rehavetine kapılmak, işlerin yavaşlamasını ve verimliliğin düşmesini de beraberinde getiriyor.

Oysa bazı önlemler alarak yaz rehavetine kapılmadan işlerinize pozitif bir ivme kazandırabilirsiniz. Her ne kadar içinde bulunduğunuz sektöre göre değişse de, yaz aylarını işiniz için avantajlı hale getirebilirsiniz. Peki ama nasıl? İşte ipuçları:

1- Meslektaşlarınızla daha sık buluşun

Yaz mevsiminde sadece havalar ısınmıyor. Aynı zamanda günler de uzuyor. Bu da sosyalleşme imkanlarını daha da artırıyor. İşte bu durumu işiniz için avantaja çevirebilir, çoktandır görüşmediğiniz meslektaşlarınızla ve müşterilerinizle yüz yüze buluşmalar ayarlayabilirsiniz. Bu görüşmelerden yeni fikirler ortaya çıkabileceği gibi, sektörel gelişmeleri daha yakından takip etme şansını da yakalayabilirsiniz.

2- Etkinlikler düzenleyin

İşlerin hafiflediği yaz ayları etkinlikler düzenlemek için de ideal zamanlardır. Müşterilerinizle ve meslektaşlarınızla düzenleyeceğiniz açık hava organizasyonları ile ilişkilerinizi perçinleyebilirsiniz. Piknik, tekne gezisi, kamp gibi etkinliklere ev sahipliği yapmak, saha dışında eğlenceli vakit geçirirken iş ilişkilerinizi güçlendirme fırsatı verir.

3- Yaz kampanyaları hazırlayın

Özellikle perakende sektöründe yaz kampanyaları son derece yaygındır. Siz de işinizde zaman sınırlaması olan bir yaz kampanyası düzenleyerek yaz hareketliliği yaşayabilir ve bu sayede iş hacminizi genişletebilirsiniz.

4- Elemanlarınızı motive edici önlemler alın

Yaz rehavetine kapılan elemanlarınızı motive etmek için işinizin niteliğine göre çeşitli düzenlemeler yapabilirsiniz. Örneğin hep birlikte yemeğe gidebilir, ya da motive edici kişisel gelişim etkinlikleri veya fuar ziyaretleri gerçekleştirerek onların işe olan konsantrasyonlarını artırabilirsiniz.

5- Yeni projelerinizi hayata geçirin

İşlerin durulduğu yaz ayları, yeni projeleri hayata geçirmek için ideal zamanlardır. Müşterileriniz tatildeyken uzun süredir düşündüğünüz tadilatı yapabilir, ya da işinizi büyütmek için planladığınız ama yoğunluktan bir türlü hayata geçiremediğiniz adımları atarak yeni sezona güçlü bir şekilde hazırlanabilirsiniz.

Euro.Message madebycat