Başarılı Girişimciler Nasıl Düşünür? - 10 NUMARA FIAT
Başarılı Girişimciler Nasıl Düşünür?

Başarılı Girişimciler Nasıl Düşünür?

Başarılı girişimciler, "normal" insanlardan farklı düşünür. Gördükleri sorunlara,olası başarısızlıklara ve kendi korkularına "normal" insanlardan farklı yaklaşırlar. Özet olarak denilebilir ki, başarılı girişimciler için imkansız diye bir şey yoktur! Çünkü onlar pozitif bir tavır sergileyerek yaşamı dönüştüren insanlardır. İşte başarılı girişimcilerin düşünce tarzlarından bazı başlıklar:

Başkalarını suçlamaz, sorumluluk alırlar!

Başarılı girişimciler başkalarını suçlamak yerine gerekli gördükleri durumlarda sorumluluk almaktan çekinmezler. Oysa diğerleri, kendi başarısızlıklarının sorumluluğunu başkalarına yıkmaya çalışırlar.

Başarısızlıktan korkmazlar

Her zaman başararak ilerlemek mümkün olmayabilir. Bazen de içine düştüğümüz başarısızlıklar bizi ileriye doğru taşır. Bunu bilen başarılı girişimciler, ne zaman başarısız olsalar "Yolunda gitmeyen bu durumdan ne öğrendim?" sorusunu kendilerine sorarak ileriye doğru daha güçlü bir adım atabilirler.

Kendilerine mantıklı sorular sorarlar!

Başarılı girişimciler, yaptıkları işle ilgili kendilerine aşağıdaki gibi mantıklı sorular sorup, bu sorulara yanıt ararlar:

-Bu karşılaştığım problem nedir? Nasıl çözerim?

-Ürünümü kimler ve neden satın alacaklar?

-Bu geliştirdiğim fikirle müşterilerime ve topluma ne gibi bir fayda sağlayabilirim?

-Bu yaptığım hatadan nasıl bir ders çıkarmalıyım?

Fırsatları değerlendirirler

Başarılı bir girişimci, hedeflerine ve uzun vadeli vizyonuna uygun fırsatları her zaman araştırır ve değerlendirir. Sıradan girişimciler ise sürekli kendilerini engeller.

İyi birer dinleyicidirler

Başarılı girişimciler, ne kadar iyi dinlerlerse o kadar çok yeni şeyler öğreneceklerini bilirler. Akıllıca sorular sorarak verilen cevapları dikkatlice dinlemek, onları başarıya götüren önemli anahtarlardan biridir.

Zamana paradan daha çok değer verirler

Başarılı girişimciler, daha çok para kazanabileceklerini, ama asla harcanan zamanı geri getiremeyeceklerini bilir ve ona göre davranırlar.

En kötü günlerinde bile gülebilirler

Her girişimci zor günler yaşayabilir. Fakat bu zorluklarla edilen mücadele, nihai başarıyı belirler. Doğru yerden bakanlar, ne kadar zorluklar olursa olsun, hayatta her zaman gülümseyecek nedenler bulabilir. Başarılı girişimciler, zorluklardan yılmadan gülümseyebilen insanlardır.

Euro.Message madebycat