Sadık Müşteri Kitlesi Yaratmanın İpuçları - 10 NUMARA FIAT
SADIK MÜŞTERİ KİTLESİ YARATMANIN İPUÇLARI

Sadık Müşteri Kitlesi Yaratmanın İpuçları

İş hayatında müşteri bulmak kadar müşteriyi memnun ederek devamlı gelmesini sağlamak da çok önemli. Sadık bir müşteri kitlesi yaratmak için sadece cazip fiyat önerileri yeterli olmuyor. Peki müşterileri rakiplere kaptırmamak için neler yapmak gerekir?

Kibar ve sakin olun

İşiniz hangi sektörde olursa olsun, müşterilerinize kibar davranarak onları kazanmak için ilk adımı atabilirsiniz. Bunun için sadece restoran, turizm gibi hizmet sektöründe olmanıza gerek yok. Davranışlarınızla sadece muhatap olduğunuz müşterilerin değil, onların getireceği potansiyel müşterilerin de sadakatini kazanabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Tatlı dil, her zaman yılanı deliğinden çıkarır.

Müşterilerinizle iletişimde olun, onların sorunlarını dinleyin

Telefonda ya da yüz yüze sorunlarını anlatan müşteriyi dinleyip anlamaya çalışmak, oldukça önemli bir konu. Siz istemeseniz de ürününüzde veya hizmetinizde hata olabilir, müşteri bir şekilde sorun yaşayabilir. Onları dinleyip sorunlarını çözdüğünüzde, küçük jestler yaptığınızda onların tekrar geldiklerini siz de görürsünüz. Çünkü bu davranış, beraberinde güven duygusunu da getirir.

Sosyal medyadan yararlanın

Sosyal medyanın iş hayatı üzerindeki etkileri yadsınamaz. Bir Facebook, Youtube ya da Instagram sayfası açarak siz de müşterilerinizle iletişim halinde kalabilir, sosyal medyanın gücünden yararlanarak onları sadık müşterileriniz haline getirebilirsiniz. Bunun için yaratıcılığınızı kullanın. Örneğin bir elektronik ev eşyası tamircisi iseniz, çeşitli basit arızaların nasıl anlaşılacağı ve nasıl tamir edileceğine dair basit videolar çekerek hem müşterilerinize faydalı olabilir, hem de geniş kitlelere hitap etme imkanı bulabilirsiniz.

Mutlu müşteriler yaratın

Bir markaya ya da bir firmaya sadık müşteriler, mutlu müşterilerdir. Onlara gösterdiğiniz güler yüz, ikramlarınız, promosyonlarınız, servis kaliteniz, ürün kaliteniz, eleman kaliteniz, iletişim diliniz gibi bütün unsurların bir araya geldiği bir anlayışla işinizi yaptığınızda, müşterileriniz mutlu olur. Mutlu müşteri ise sadık müşteri demektir.

Bol kazançlar dileriz.

Euro.Message madebycat