Pratik Verimlilik Önerileri - 10 NUMARA FIAT
PRATİK VERİMLİLİK ÖNERİLERİ İşimiz Rahat, Gücümüz Fiat!

Pratik Verimlilik Önerileri

İşimiz Rahat, Gücümüz Fiat

İşi rahat gücü Fiat'lıların iş yaşamında daha da rahat etmesi ve yüksek verimlilik için bilmesi gerekenler.

İş hayatında her şeyden önce verimlilik gelmektedir. Eldeki kısıtlı kaynakların en değer yaratıcı şekilde kullanılması temel olarak iş hayatında başarılı olmanın da en pratik ve kolay yoludur. Peki, verimlilik sadece özel işletmecilere sahip olan firmalara mahsus bir durum mudur? Kesinlikle hayır. Verimlilik çok pratik ve temel değişikliklerle her iş kolunda ve işletmede yakalanabilecek bir değerdir. Yapılması gerekenler zamanında yapılır ve gerekli kurallar önemsenirse iş hayatında verimliliği yakalamak hiç de zor değildir. Üstelik verimlilik yeterli biçimde arttığında iş yerinde çalışanların da hayatını bir düzene sokacağı için çalışma hayatının da standartlarını yükseltir. İş hayatında verimlilik için olmazsa olmaz denilecek bazı maddeler ise şunlardır:

Doğru Araçları Kullanmak

İş hayatını ve profesyonelleşmeyi gerektiren her alanda araçların ve aletlerin önemi çok büyüktür. Bu nedenle verimliliği arttırmak isteyen işletme sahipleri yeni çıkan araçları ve teknolojiyi olabildiğince yakından takip etmelidir. Araç ve alet kullanımı sadece fiziksel olarak değil yazılım bakımından da takip edilmeli. En basitinden bir mekân işletiliyorsa faturalandırma sisteminde elektroniğe geçilmesi her zaman için avantajlıdır.

Zaman Yönetimini Doğru Yapmak

Zaman yönetimi sadece kişiler özelinde değil çalışma hayatının genelinde de doğru şekilde ayarlanmalıdır. Kişiler özelinde zaman yönetimini irdelemek çoğu zaman başarısız sonuçlar ortaya çıkartır. Bunun yerine iş hayatının genel zaman çizelgesini bir uzlaşma çerçevesinde ortaya çıkartmak ve çalışanlardan da bu zaman yönetimine uymalarını beklemek çok daha pratik bir çözümdür. Yemek araları, molalar ve iş dışı uğraşlar için belirlenen zamanlar her zaman için bir programa dahil olmalı ve bu konuda çalışanların da istisnasız uyumu beklenmelidir.

"Hayır" Demeyi Öğrenmek

Çalışanların isteklerine ve sorunlarına yakın olmak ve onların çalışma hayatını olabildiğince güzel bir biçime sokmak her firma için önemlidir ancak zaman zaman "hayır" denilmesi gereken anlar da vardır. Bu tip durumlarda sert ve kırıcı olmadan hayır demek ve bu "hayır"ın nedenlerini kısa ve öz bir şekilde sıralamak her zaman için çalışan lehinedir. Bu nedenle hayır demeyi öğrenmek iş yerinde daha yüksek verimlilik için gereklidir.

Daha Önce Yapılan Başarılı Çalışmaları Takip Etmek

Yeni bir müşteriyle iş yapmaya başlamış olabilirsiniz ancak bu her seferinde Amerika'yı yeniden keşfedeceğiniz anlamına da gelmemeli. Denenmiş ve olumlu netice alınmış çalışmaları yeni müşterilerinize açık bir şekilde anlatın ve bu durumun onların da lehine olacağını açıklayın. Bu sayede hem yeni mecralar arayarak kaybedeceğiniz vakti kazanmış olursunuz hem de bu kazanılan vakitte daha kayda değer kaliteli bir iş çıkartmış olursunuz.

Euro.Message madebycat