Kredi Kartı Sahipleri İçin Önemli Bilgiler - 10 NUMARA FIAT
KREDİ KARTI SAHİPLERİ İÇİN ÖNEMLİ BİLGİLER

Kredi Kartı Sahipleri İçin Önemli Bilgiler

Hemen hemen herkesin kredi kartı kullandığı hatta kullanmayana farklı gözle bakıldığı bir dönem içinde yaşıyoruz.

Hemen hemen herkesin kredi kartı kullandığı hatta kullanmayana farklı gözle bakıldığı bir dönem içinde yaşıyoruz. En az 3 bankanın kredi kartının yer aldığı cüzdanlara, nakit para neredeyse girmez oldu. En küçük ihtiyaçlarda dahi kullanılan kredi kartlarında kullanıma dikkat etmek gerekiyor. Bilinçsizce kullanılan kredi kartları hesap kesim tarihi geldiğinde en büyük problem olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden kredi kartı sahiplerinin birkaç noktaya dikkat etmesi gerekiyor.

  • Öncelikle ihtiyacınızdan fazla kredi kartına sahip olmayın. Gerekirse tek bir kredi kartı kullanın ve limitinizi bütçenize göre ayarlayın.
  • Sahip olacağınız kredi kartının yıllık kart ücreti hakkında ve yılın hangi zamanlarda kesildiği hakkında bilgi sahibi olun ve ona göre bir banka tercih edin.
  • Özellikle bazı ihtiyaçlar için kredi çekilirken sözleşme imzalandığında bilgileri iyice okuyun. Çünkü pek çok kredi kartı kullanıcısı istemediği halde bu şekilde kredi kartı sahibi olmakta. Bazı bankalar sözleşmede kredi kartı şartı koyabiliyor ve haberiniz olmadan adınıza kart çıkarabiliyorlar.
  • Kredi kartı alırken hangi işlemlerin yapıldığını detaylı olarak sorun. Kredi kartı sigortası gibi işlemlerle istemediğiniz ödemelere maruz kalabilirsiniz.
  • Taksitlendirme işlemini her alışverişinizde kullanmamaya özen gösterin. Çok ihtiyacınız olmadıkça nakit olarak alışveriş yapmaya çalışın.
  • Hesap kesim tarihinizi mutlaka maaş gününüze göre ayarlayın ve ödeme gününü kaçırmamaya dikkat edin.
  • İnternet bankacılığını kullanıyorsanız bilgisayar üzerinde işlem yaptıktan sonra mutlaka çıkış butonundan çıkış yaparak işleminizi sonlandırın. Aksi halde bilgileriniz açık kalabilir ve kötü niyetli kimselerin eline geçebilir.
  • Nakit avans çekeceksiniz fakat kendi bankanızın ATM'si yok. Başka bir bankayı kullanarak nakit avans çekecekseniz uyguladıkları faize mutlaka dikkat edin ve mutlaka makbuz alın.
  • Kapattırdığınız kartlarınızı aradan zaman geçtikten sonra mutlaka tekrar kontrol edin. Pek çok kart sahibi kartını kapattırdıktan sonra borç sahibi olabiliyor.
Euro.Message madebycat