Doğalgaz Faturasında Tasarruf Yapmanın Yolları - 10 NUMARA FIAT
DOĞALGAZ FATURASINDA TASARRUF YAPMANIN YOLLARI

Doğalgaz Faturasında Tasarruf Yapmanın Yolları

Kış aylarında en şikayet edilen konular arasında doğalgaz faturaları, hiç kuşkusuz ilk sıralarda yer almakta. Havaların soğumasıyla ısınmada da kullanılmaya başlayan doğalgaz, soğuklar arttıkça daha da fazla açılmakta ve gelen faturalar da bu yönde etkilenmektedir. Pek çok kişi faturasının düşük gelmesi için birtakım yöntemler denemekte ancak durumda bir değişiklik olmamaktadır. Sizin için hazırladığımız doğalgazdan tasarruf etme rehberi ile faturanızda değişiklik olmasını sağlayabilirsiniz.

Bina yalıtımı

Doğalgazda tasarruf yapmanın yolu öncelikle bina yalıtımından geçmektedir. Bina yalıtımı olan evler daha çabuk ısınmakta ve düşük ısıdayken sıcaklığını uzun süre korumaktadır. Ancak yalıtımsız evler doğalgaz derecesinin yükseltilmesine neden olmakta bu da doğrudan faturaları etkilemektedir.

Termostat kullanımı

Oda termostatları ısı verimliliğini önemli derecede etkilemektedir. Oda termostatları istenilen ısının sabitlenmesini ve kombinin gereksiz çalışmasını engellemektedir. Böylece faturada %6 tasarruf yapılmaktadır.

Pencere ve kapı koruması

PVC doğrama cam ve kapılar, ısının korunmasında önemli bir görev üstlenmektedir. Isı muhafazasının daha iyi sağlanması için kapı kenarları ve cam kenarları sünger ya da fitil ile kaplanmalıdır.

Radyatörlerin konumu

Perdeler radyatörün önünü kapatmamalıdır. Bunun yanında radyatör önüne koltuk, masa veya çiçek konulmamalıdır. Önü açık olan radyatörler mekanın daha çabuk ısınmasını sağlayacaktır.

Kombinin sürekli açılıp kapatılması

Pek çok kişi, ev ısınana kadar kombiyi açıp ısındığında kapatmakta. Bunun yanında gündüz açığ gece kapatan kullanıcılar da bulunmakta . Bu şekilde doğalgazdan tasarruf edildiği düşünülse de tam tersi faturanın daha da artmasına neden olmaktadır. Isıyı kontrol altında tutmak için en iyi çözüm ısı sabitleyici termostatlardır.

Tüm bu noktalara dikkat ederek doğalgazda tasarruf ederek kışı hem rahat hem de sıcacık geçirebilirsiniz.

Euro.Message madebycat