Dikkat Kırılabilir! - 10 NUMARA FIAT
DİKKAT KIRILABİLİR İşimiz Rahat, Gücümüz Fiat!

Dikkat Kırılabilir!

İşimiz Rahat, Gücümüz Fiat

İşi rahat gücü Fiat olan 10 Numara Fiat'lılar için kırılabilecek eşyaları taşımak hiç de güç değil. Hassas eşyaları taşımak için dikkat edilmesi gerekenler bu yazıda.

Taşımacılığın en hassas noktalarından bir tanesi de narin eşyaların taşınmasıdır. Çoğu zaman bir cerrah hassasiyeti ile taşınması gereken kolay kırılabilir eşyaların, araç içerisinde güvenli bir şekilde muhafaza edilmesi ve korunması küçük önlemler alınarak aslında kolay bir şekilde halledilebilir. Bu tip narin eşyaların taşımasında gerekli önemler alınmaz ise hiç de hoş olmayan sonuçlarla karşılaşılabilir.

Peki, nazik eşyaların taşınmasında ne gibi pratik önlemler alınabilir? Taşımacılık konusunda çok işinize yarayacak bazı temel uygulamalar şu şekilde sıralanabilir:

Paketleme Her İşin Başı

Eşya taşımadan önce paketlemenin doğru yapılması istenmeyen sonuçlarla karşılaşmamak adına çok önemlidir. Bu nedenle her işin başı paket denilse yeridir.

Paketlenecek eşyanın cinsine ve biçimine bağlı olarak farklı materyallerden yararlanılabilir. Özellikle beyaz köpük, kalın mukavva kâğıdı gibi malzemeler hassas eşyaların taşınmasında yardımcı olur.

Bunun dışında eşyaların gazete kâğıdı ile kaplanması ve boşluklarının doldurulması da yine taşıma esnasında istenmeyen bir sonuçla karşılaşmanın önüne geçer. Cam ve seramik eşyalarda bilhassa gazete kâğıdından bolca yararlanılmalıdır.

Paketleri Doğru Yerleştirmek

Araç içerisinde kutuları yerleştirirken altın kural büyükten küçüğe doğru bir sıralama yapmaktan geçer. Ağırlık bakımından en büyük olan eşyalar kesinlikle aracın tabanına yerleştirilmeli diğer küçük eşyalar ise üst kısımlara dizilmelidir.

Küçük eşyaların etrafına da yine ağır eşyalardan oluşan bir duvar örülmesi mantıklı bir tercih olacaktır. Bu sayede tümseklerde ve virajlarda eşyaların yer değiştirmesinin de önüne geçilmiş olur.

Araç Kullanımında Hassas Olunmalı

Taşınması hassas eşyaları araç içerisinde mümkün mertebe az hareket ettirmek gerekmektedir. Aracın zeminine yerleştirilen eşyalar bir emniyet kemeri ile bağlanamadığı için her ani frende ve hızlı kalkışta yerlerinden oynarlar. Bu durumun önüne geçmek için yapılabilecek en garantili uygulama ise taşıma esnasında mümkün mertebe manevra yapmaktan kaçınmaktır.

Tümsekler ve çukurlar ise ikinci sırada gelir. Çünkü yeterince yavaş ve hassas araç kullanımında tümseklerle çukurların araçtaki eşyaları sarsması bir hayli güçleşmiş olur.

Euro.Message madebycat