Bireysel Emeklilik Sistemi - 10 NUMARA FIAT
BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMİ

Bireysel Emeklilik Sistemi

Bireysel emeklilik sistemi kısacası BES, düzenli birikimler yaparak geleceğinizi garantiye alma sistemi olarak tanımlanabilir.

Bireysel emeklilik sistemi kısacası BES, düzenli birikimler yaparak geleceğinizi garantiye alma sistemi olarak tanımlanabilir. Kişinin emekliliğini kendisinin belirlediği BES'te bireylere emeklilik dönemlerinde ek gelir sağlamak amaçlanmaktadır. Özel bir girişim olarak yer alan BES, var olan kamu sosyal güvenlik sisteminin alternatifi değil aksine tamamlayıcısı olarak yer almaktadır.

Bireysel emeklilik sisteminine 18 yaşını dolduran her birey katılabilmektedir. Bunun yanında bir sosyal güvenlik kurumuna üye olma durumu ya da çalışma zorunluluğu aranmamaktadır. Tamamen gönüllülük söz konusudur.

Rahat bir gelecek için

Bireysel emeklilik sisteminde amaç; kişinin bugünkü yaşam kalitesi emekliliğinde de sürdürülebilmesidir. Düzenli tasarruf ve yatırım yapma imkanı sunan BES'te birikimlerin ne zaman ve nasıl değerlendirileceği tamamen bireylere bırakılmıştır.

Bireysel emeklilik sistemi ne kadar güvenli?

Bankalar aracılığıyla veya özel emeklilik şirketleriyle işleyen bireysel emeklilik sistemi hakkında pek çok kişinin kafasında güvenliğiyle ilgili soru işaretleri yer alıyor. Bu noktada tüm faaliyetler devletin görevlendirdiği kurumlar tarafından denetlenerek güvenlik sağlanmaktadır.

BES'in avantajları

Rahat bir gelecek ve emeklilik için geliştirilen BES'in pek çok avantajı bulunmaktadır. Sistem her bütçeye uygun şekilde ve planda geliştilmekte ve ödeme şekli ve miktarı (1 aylık, 3 aylık, 6 aylık, yıllık) isteğe göre belirlenmektedir. Bunun yanında ödemede sorun yaşandığı durumlarda ara verip daha sonra tekrar başlama imkanı sunulmaktadır.

Euro.Message madebycat